TOKIO 2020: TADEUSZ MICHALIK BRĄZOWYM MEDALISTĄ

Polskie sporty walki wreszcie doczekały się medalu na trwających Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020. Tadeusz Michalik wywalczył brązowy medal w kategorii 97kg. Nasz zawodnik rozprawił się z Węgrem Alexem Gergo Szeko błyskawicznie, bo na tablicy było 10:0 i koniec walki zaledwie po minucie i kilku sekundach. Węgier został ukarany za pasywność, a Michalik nie wypuścił już tej szansy z rąk.

- Czuję się, jakbym walczył na turnieju jakimś, nie dociera to do mnie. Od rano sobie mówiłem, że musi byc dobrze, skończyło się happy endem. - Mówił szczęśliwy Tadek po walce.

Każdy w Polsce chyba już wie, że siostra Tadeusza, czyli Monika Michalik, na Igrzyskach Olimpijskich 2016 w Rio de Janeiro zdobyła brązowy medal w kategorii do 63 kg w stylu wolnym. Mamy więc niesamowitą rodzinną historię.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English