ZBIÓRKA NA START KRAJOWEJ LIGI ZAPAŚNICZEJ

Po sezonie 2017/2018 dosyć nieoczekiwanie zakończyła się współpraca Krajowej Ligi Zapaśniczej z dotychczasowym sponsorem tytularnym - Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych. Start rozgrywek w sezonie 2018/2019 był zagrożony, ale... zdecydowano się na akcję internetową na portalu Zrzutka.pl.

Zbiórka ma na celu uzbieranie środków finansowych na start rozgrywek ligowych w sezonie 2018/2019. KLZ jest jedyną zawodową ligą na świecie, a jej popularność w zeszłym sezonie pokazała, że zapasy mają w Polsce duży potencjał. Rozrywki w telewizji oglądało kilkaset tysięcy osób!

Pełna kwota zbiórki została ustawiona na 700 tysięcy złotych. Suma pozwoli na sprawne funkcjonowanie Krajowej Ligi Zapaśniczej w najbliższym sezonie. Zostanie ona przeznaczona na organizację, sprawy logistyczne, dotację dla klubów, nagrody dla zawodników. 

– Mam nadzieję, że zbiórka pomoże uzbierać potrzebną kwotę i będziemy mogli ruszyć z ligą. Dużo pracy włożyliśmy w jej promocję i szkoda byłoby teraz to wszystko zaprzepaścić – powiedział Damian Fedorowicz, prezes KLZ.

Krajowa Liga Zapaśnicza to obecnie najmocniejsza sportowo liga w Polsce i najmocniejsza liga zapaśnicza na świecie. Walczyło w niej aż czterdziestu medalistów mistrzostw świata, mistrzostw Europy oraz Igrzysk Olimpijskich! Rozgrywki podnoszą poziom poszczególnych zawodników, co widać po ich późniejszych rezultatach np. w reprezentacji. Transmisję w zeszłym sezonie można było oglądać za pośrednictwem stacji TVP Sport.

Co należy zrobić, żeby pomóc? Wystarczy wesprzeć zbiórkę dowolną kwotą pieniężną. Liga wystartuje, ale TYLKO i WYŁĄCZNIE, gdy środowisko się zjednoczy! 

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/krajowa-liga-zapasnicza-sezon-2018-2019

*** W przypadku, gdyby nie udało się uzbierać całej kwoty potrzebnej na otworzenie nowego sezonu Krajowej Ligi Zapaśniczej, zebrane środki pieniężne zostaną przeznaczone na obóz szkoleniowy dla najzdolniejszej młodzieży z grupy wiekowej młodzik / kadet.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.