KLZ: PÓŁFINAŁOWY DRESZCZOWIEC W ŁODZI

AKS MADEJ WRESTLING TEAM po niewiarygodnie emocjonującym meczu pokonał na wyjeździe KS Budowlanych Łódź 16:14 w pierwszym meczu półfinałowym PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Piotrkowianie zdobytej na wyjeździe przewagi będą bronić już w najbliższy czwartek w rewanżu we własnej hali.

Walczący o drugie z rzędu mistrzostwo zawodnicy Michała Jaworskiego od początku musieli stawić czoła przeciwnościom losu. Ze względu na urazy, w Atlas Arenie nie mogło wystąpić dwoje zapaśników podstawowego składu: wolniak Adam Bieńkowski i Iłona Semkiw. Walczącą w najniższej kategorii wagowej Ukrainkę zastępowała Angelika Dytrych. Piotrkowianka popełniła w ostatniej sekundzie błąd, który kosztował ją porażkę 2:6 z Katarzyną Kamińską.

Adama Bieńkowskiego nie udało się zastąpić, przez co Said Gazimagomedow odniósł zwycięstwo walkowerem i łodzianie niespodziewanie mieli na koncie już dwa wygrane pojedynki.

Ich trzeci triumf to efekt sensacji, bo tak trzeba określić porażkę wicemistrza świata Mateusza Bernatka z Geworgiem Sahakjanem. Łódzki zawodnik walczył agresywnie głową, na co piotrkowianin wielokrotnie zwracał sędziemu uwagę. Sahakjan zwyciężył minimalnie dzięki swojej koronnej technice, jaką jest odwrotny pas.

Po walce Katarzyny Mądrowskiej zaczęło robić się bardzo gorąco, bo reprezentantka Polski w końcowym fragmencie starcia z Lenką Hockovą dała się obejść i w konsekwencji zeszła z maty pokonana.

Przed piątym starciem faworyci przegrywali aż 1:13. Taki wynik podziałał na nich jak kubeł zimnej wody, bo dwa szybkie zwycięstwa przed czasem odnieśli aktualny wicemistrz świata Magomedmurad Gadżijew i srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro Żan Bełeniuk, prezentując przede wszystkim efektowne wózki.

Julija Tkacz stanęła przed zadaniem walki z silniejszą fizycznie rywalką. Ukraińska multimedalistka najważniejszych międzynarodowych imprez mistrzowskich cierpliwie wykorzystała słabe strony Martinu Kuenz i zapewniła gościom kolejne ważne punkty.

Cierpliwość na macie to cecha, do jakiej przyzwyczaił kibiców także Zbigniew Baranowski. Czołowy polski wolniak we wtorek od samego początku nie miał łatwo – walczył z zakrwawionym nosem, a Szymon Janz postawił na agresywne prowadzenie pojedynku. Mimo to po profesorsku wypunktował rywala dzięki czemu AKS MADEJ WRESTLING TEAM wyszedł na prowadzenie 15:13.

Losy pierwszego spotkania półfinałowego miały rozstrzygnąć się w walce Radosława Grzybickiego z Arturem Szahinianem. Bardzo emocjonujący, momentami nerwowy pojedynek ostatecznie zakończył się remisem, dzięki czemu piotrkowianie pokonali KS Budowlanych Łódź 16:14.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 1 marca, w hali OSiR „Relax” w Piotrkowie Trybunalskim przy al. 3 maja 6b. Jego początek także zaplanowany jest na godzinę 19:00, a bilety można nabywać w pubie SKYY przy ul. Rycerskiej 8 oraz tuż przed meczem w hali (cena 10 zł).

Rywalizacja w drugim meczu przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych: zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg

Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w półfinale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punktu techniczne.

KS Budowlani Łódź - AKS MADEJ WRESTLING TEAM - 14:16 (punkty techniczne 12:45)

zapasy kobiet 48 kg: Katarzyna Kamińska – Angelika Dytrych 3:1 (punkty techniczne 6:2)

styl wolny 57 kg: Said Gazimagomedow – brak zawodnika 4:0 (walkower)

styl klasyczny 66 kg: Geworg Sahakjan - Mateusz Bernatek 3:0 (punkty techniczne 2:0)

zapasy kobiet 58 kg: Lenka Hockova - Katarzyna Mądrowska 3:0 (punkty techniczne 2:0)

styl wolny 74 kg: Bartłomiej Żuraw - Magomedmurad Gadżijew 0:4 (punkty techniczne 0:12)

styl klasyczny 85 kg: Krzysztof Niklas - Żan Bełeniuk 0:4 (punkty techniczne 0:15)

zapasy kobiet 69 kg: Martina Kuenz - Julija Tkacz 0:3 (punkty techniczne 0:6)

styl wolny 97 kg: Szymon Janz - Zbigniew Baranowski 0:3 (punkty techniczne 0:8)

styl klasyczny 130 kg: Artur Szahinian - Radosław Grzybicki 1:1 (punkty techniczne 2:2)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.