KLZ: AKS MADEJ WRESTLING TEAM vs WZS WKS GRUNWALD

AKS MADEJ WRESTLING TEAM meczem z WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań zakończy zmagania w fazie grupowej PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Na macie w piotrkowskiej hali OSiR „Relax” jak zwykle nie zabraknie gwiazd tej dyscypliny sportu, w tym medalistów ostatnich mistrzostw świata: Julii Tkacz i Mateusza Bernatka. Spotkanie rozpocznie się w środę o godz. 18:00 i będzie transmitowane w serwisie KLZ TV na youtube.com.

Choć broniący tytułu mistrzowskiego gospodarze są pewni pierwszego miejsca w grupie A i awansu do półfinału, to nie spoczęli na laurach i zapowiadają walkę o szóste zwycięstwo w szóstym meczu obecnego sezonu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. W środowym spotkaniu warto będzie zwrócić uwagę przede wszystkim na piotrkowskie zawodniczki. Już w pierwszym starciu kibice zobaczą Iłonę Semkiw, jedną z najzdolniejszych zapaśniczek młodego pokolenia. 23-letnia Ukrainka w zeszłym roku wywalczyła wicemistrzostwo Europy, a to zapewne dopiero początek pasma jej sukcesów. Warto dodać, że w poprzednim starciu z ekipą z Poznania, Semkiw pokonała przed czasem Iwonę Matkowską, zdobywczynię medali mistrzostw świata i Europy.

Aż dziewięć krążków najważniejszych seniorskich zawodów międzynarodowych ma na swoim koncie rodaczka Semkiw, Julija Tkacz. Doświadczona Ukrainka pokazała w tym sezonie w PWPW KLZ wielką klasę, m.in. wygrywając przed czasem z brązową medalistką IO w Rio de Janeiro Moniką Michalik. W środę będzie walczyć w swojej koronnej kategorii 63 kg.

W składzie AKS MADEJ WRESTLING TEAM jest także Natalia Strzałka, utalentowana juniorka, która dynamicznie pnie się w zapaśniczej hierarchii. Trzy lata temu wywalczyła brąz, następnie srebro, a w zeszłym roku po raz pierwszy została mistrzynią kraju seniorek. W starciu z WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań wystąpi w wadze 75 kg.

- Chociaż na co dzień nie trenujemy razem, to ze względu na wspólny cel, jakim jest mistrzostwo PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, staramy się wzajemnie wspierać, pomagać sobie i dopingować – mówi Natalia Strzałka, zawodniczka AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Dobrze pamiętam, jak podczas meczu w Zgierzu, w trakcie mojej walki, z naszego narożnika wskazówki przekazywała mi Julija Tkacz. Rady od tak doświadczonej zawodniczki są dla mnie bardzo cenne. Poza tym, to pokazuje, jak dobra atmosfera panuje w naszym zespole.

Na zbliżające się spotkanie kibice AKS przygotowali niespodziankę. Przekazali na aukcję bęben, który zagrzewał do walki piotrkowskich zapaśników w poprzednim sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Ten wyjątkowy gadżet z autografami obecnych (m.in. Mateusza Bernatka) i byłych (m.in. Andrzeja Wrońskiego) gwiazd zapasów będzie można zlicytować podczas środowego meczu, a dochód z aukcji zostanie przekazany na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.