PODSUMOWANIE 2017 ROKU W POLSKICH ZAPASACH CZ. 1

Kolejne 12 miesięcy za nami, a my tymczasem postanowiliśmy podsumować dla was miniony rok na zapaśniczych matach. W 2017 roku mieliśmy dwie duże imprezy: mistrzostwa Europy oraz mistrzostwa świata, na których nasi zawodnicy nie zawiedli, chociaż mieliśmy apetyt na więcej. Oto subiektywna lista najlepszych zapaśników minionego roku.

ZAPAŚNIK ROKU: Mugamedmurad Gadzhiev (AKS Białogard/AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski)

Nie ma żadnych wątpliwości, że pochodzący z Dagestanu, a startujący w barwach naszego kraju zawodnik był najlepszym zapaśnikiem minionego roku. Gadzhiev wywalczył dwa srebrne medale na największych imprezach w zeszłym roku: mistrzostwach Europy w Nowym Sadzie oraz paryskich mistrzostwach świata. W tym roku kroku próbował dotrzymać mu Mateusz Barnatek, który wywalczył srebrny medal na mistrzostwach świata w Paryżu, co było małą niespodzianką. Coraz lepiej wiedzie się również Krajowej Lidze Zapaśniczej, która zdobywa coraz większy rozgłos w naszym kraju. Pozostali Panie nie odnosili większych sukcesów w mistrzowskiej rywalizacji na międzynarodowych matach. Nie braliśmy pod uwagę występów w kategoriach juniorów i kadetów, stawiając na sukcesy w gronie seniorów.

ZAPAŚNICZKA ROKU: Roksana Zasina (ZTA Zgierz)

Roksana Zasina wywalczyła po emocjonującej walce brązowy medal mistrzostw świata. Została uznana przez nas za najlepszą zapaśniczkę zeszłego roku ze względu na przerwę Moniki Michalik, która drugą część sezonu postanowiła odpoczywać. Zawodniczka reprezentująca WKS Grunwald Poznań zdobyła złoto na mistrzostwach Europy, jednak Zasina do swojego brązu z światowego czempionatu dołożyła również złoto na Polish Open. Niestety pozostałe kadrowiczki nie poszły w ślady dwóch utytułowanych zawodniczek, więc tak naprawdę nie było w czym wybierać jeśli chodzi o najlepszych.

DZIAŁACZ ROKU: Andrzej Supron (prezes PZZ)

Najpopularniejsza twarz polskich zapasów, człowiek o wielkiej charyzmie i doskonałym przeglądzie pola. Andrzej Supron został prezesem Polskiego Związku Zapaśniczego i dzięki temu wydaje się, że zapasy są oczyszczane i zmierzają w dobrą stronę. To za jego kadencji podpisano umowy sponsorskie chociażby z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych, a w związkowych korytarzach mówi się o kolejnych sukcesach. Zdecydowanie Andrzej Supron był działaczem roku i mamy nadzieję, że nie ustanie w realizowaniu swojej misji, przywrócenia zapasom miejsca wśród czołowych dyscyplin w Polsce.

KLUB ROKU: AKS Madej Wrestling Team Piotrków Trybunalski

Ekipa prowadzona przez Michała Jaworskiego może pochwalić się wielkimi sukcesami w zeszłym roku. Zapaśnicy z Piotrkowa Trybunalskiego zostali mistrzami Polski w ramach rozgrywek Krajowej Ligi Zapaśniczej, zgarniając przy okazji tytuły najlepszej zawodniczki oraz najlepszego zawodnika stylu klasycznego w KLZ. Sukces został okraszony ponadto srebrnym medalem mistrzostw świata, który zdobył Mateusz Barnatek. Dołóżmy do tego spektakularne wzmocnienia w osobach: Magomedmurada Gadzhieva, Zbigniewa Baranowskiego czy Żana Bełeniuka oraz prowadzenie w grupie A na półmetku sezonu zasadniczego KLZ z imponującym bilansem. Wszystko wskazuje, że również ten rok będzie należał do ekipy z centralnej Polski, która zyskała sponsora tytularnego i pewnie zmierza po kolejne tytuły w świecie zapasów.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.