MŁODE WILKI KLZ: MARCIN MAJKA

PWPW KLZ to liga zapaśniczych mistrzów. Tak to prawda, ale wśród dominatorów maty swój zapaśniczy talent rozwijają młodzi zawodnicy i zawodniczki. Dzisiaj zapraszamy do lektury rozmowy z 'młodym wilkiem', walczącym niezwykle widowiskowo i skutecznie Marcinem Majką.

Jesteś pewnym punktem swojej drużyny. Twoje pojedynki w lidze, podobają się kibicom. Czym dla Ciebie jako zawodnika są walki w PWPW KLZ.

Nie powiedziałbym, że jestem pewnym zawodnikiem mojej drużyny, ale raczej mocnym jej ogniwem. Oczywiście jest kilku lepszych zawodników na chwilę obecną walczących w PWPW KLZ (w kategorii 74kg), takich jak: Andrzej Sokalski czy Murad Gadzijev. Mój styl walki powoduje, że starcia na macie są rozgrywane ciekawie i na pewno wywołują dużo emocji, a dzięki temu kibice śledzą nasze starcia z dużym zainteresowaniem – tutaj jako przykład warto przytoczyć walkę z Andrzejem Górzyńskim w Bydgoszczy. Walki w Krajowej Lidze Zapaśniczej dają mi dużo satysfakcji i bez wątpienia pozwalają mi na zdobywanie coraz to nowszych doświadczeń, dzięki którym uczę się nieustannie. Obserwuję co robię źle, gdzie popełniam błędy, co muszę jeszcze poprawić, nad czym popracować, a co wychodzi mi dobrze podczas takiej walki. Im więcej walk stoczę, tym większego doświadczenia nabieram i mam z czego wyciągać wnioski, ponieważ to właśnie walcząc na macie w prawdziwym starciu zapaśnik uczy się najwięcej i może zweryfikować wszystko to czego uczył się na treningach. No i oczywiście Liga pomaga zawodnikom również od strony finansowej, wspiera zapaśników i ich rozwój na każdym (w miarę możliwości) szczeblu.

Najmłodsi kibice KLZ chcieliby wiedzieć, jak rozpoczęła się Twoja przygoda z zapasami ?

Moja przygoda z zapasami zaczęła się 12 lat temu w czasie wakacji. Zawsze byłem bardzo aktywnym dzieckiem i stwierdziłem, że fajnie było by zacząć coś trenować. Rodzice dali mi do obejrzenia książkę z różnymi dyscyplinami sportu. Po jej przejrzeniu i wskazaniu kilku propozycji koniec końców padło na zapasy, a że akurat w Zgierzu znajduje się klub zapaśniczy to niemal od razu wybraliśmy się tam. I w taki właśnie sposób dzięki wsparciu mojego taty (Jarosława Majki), który wytrwale przywoził mnie na każde zajęcia zacząłem uczęszczać na treningi i muszę przyznać, że nie żałuję .

Trenerzy na Twojej sportowej drodze.

Kiedy byłem młodszym zapaśnikiem miałem kilku trenerów takich jak: Władysław Kozłowski, Jakub Filipowicz czy Rafał Majchrzak, którzy wiele mnie nauczyli. Teraz moim głównym trenerem jest Marian Filipowicz. To właśnie dzięki nim wszystkim i ich wspólnej pracy teraz mogę się pochwalić moimi osiągnięciami. No i nie zapominajmy o trenerach kadry, którzy na zgrupowaniach również pokazują nam wiele rzeczy oraz korygują nasze błędy.

Walka w lidze PWPW KLZ, z której jesteś najbardziej zadowolony. Walka, która zapamiętasz na długo:)

Jestem zadowolony z każdej walki, ponieważ zawsze daję z siebie wszytko. Tylko czasami żałuję, że czegoś nie spróbowałem, a miałem na to szanse. Wiele walk będę pamiętał bardzo długo i wspominał dobrze – nawet te przegrane, ponieważ z każdej walki staram się wyciągnąć doświadczenie i lekcję, dzięki której mogę stawać się lepszym zawodnikiem/zapaśnikiem.

Twoje indywidualne plany na najbliższe walki, przyszły sezon.

Moje plany są takie, by zdobyć medal na Mistrzostwach Świata. W przyszłym miesiącu (listopad) w Bydgoszczy. Do końca sezonu walczyć jak najlepiej w PWPW KLZ, i pracować nad tym, by stawać się coraz lepszym zawodnikiem.

Jakie jest Twoje zdanie na temat roli PWPW KLZ, w rozwoju młodych zawodników?

Według mnie taka liga to bardzo dobry pomysł. Ma ona dobry wpływ na wszystkich zawodników, zarówno tych doświadczonych, jak i młodych,. Wszystkim zawodnikom potrzebna jest rywalizacja i jak największa ilość walk, by szlifować swoje umiejętności i stawać się coraz lepszym. Dzięki takiej lidze zapasy będą się rozpowszechniać i staną się dyscypliną bardziej rozpoznawalną.

Ulubiona potrawa, danie „młodego wilka” ?

Jestem osobą, która generalnie lubi jeść. Lubię poznawać różne nowe smaki, ale uwielbiam także domowy niedzielny rosół, który przygotowują moi rodzice. Zdarza mi się również eksperymentować w kuchni, więc jeśli mam na to czas staram się sam (lub z rodzeństwem) przygotowywać coś w domu.

Sportowy idol :

Nie mam swojego konkretnego idola, ale jest kilka osób ze świata zapasów, które bardzo podobają mi się jako osobowości sportowe. Jestem pod wielkim wrażeniem tego, w jaki sposób ci zapaśnicy walczą i często próbuję ich technik. Znakomitym zawodnikiem był Buvaisar Saitiev. Jest on dla mnie właśnie kimś w rodzaju autorytetu, czy wzoru i chciałbym niektóre akcje wykonywać tak mistrzowsko jak on sam. Podobnie Chamizo ma naprawdę imponujący styl walki, a z polskich zapaśników mógłbym wymienić Zbyszka Baranowskiego, który także ma kilka smaczków w swojej technice walki, które chciałbym wykorzystać. Osobiście wierzę, że Zbyszek jeszcze osiągnie wiele na świecie:) Trzymam za niego kciuki !

Jakiej muzyki słuchasz? Jak spędzasz wolny czas, hobby, poza sportowa pasja?

Słucham najróżniejszych gatunków muzyki, ale przede wszystkim hip-hopu ,a moim ulubionym artystą jest łódzki raper Adam Ostrowski. Lubię także dźwięk instrumentów smyczkowych połączonych z nowoczesnym brzmieniem, a taki dźwięk zapewniają np. skrzypce elektryczne. Czas wolny lubię spędzać z rodziną oraz moimi znajomymi. Jestem osobą aktywną, a więc nikogo chyba nie zdziwi, że lubię takie atrakcje, jak wędrówki górskie. No i oczywiście uprawiam sport w każdej postaci (wspinaczka, koszykówka, pływanie, itp.). Kiedy potrzebuję chwili wytchnienia oglądam przeróżne filmy zarówno w kinie, jak i w zaciszu domowym.

W imieniu kibiców PWPW KLZ dziękujemy za poświęcony nam czas, oczywiście trzymamy kciuki i życzymy medalu na Mistrzostwach Świata U-23, w Bydgoszczy. Przede wszystkim życzymy sportowego zdrowia i mocy oraz spełnienia wszelkich (nie tylko sportowych) marzeń.

Marcin Majka
ur. 1996
ZTA ZGIERZ
PWPW KLZ: BORUTA -OLIMPIJCZYK Wrestling Team Zgierz&Radom
Walki w PWPW KLZ :
5 zwycięstw, trzy porażki.
Młodzieżowy Mistrz Polski 2017
II m. Mistrzostwa Polski seniorów 2016.
III m. Mistrzostwa Polski seniorów 2015, 2014.
Mistrz Polski juniorów 2015.
II m. Mistrzostwa Polski Juniorów 2016,2014.
Mistrz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży : 2013,2012,2011,2010
V m. ME kadetów 2012.Reprezentant Polski: Mistrzostwa Europy i Mistrzostwa Świata kadetów, Mistrzostwa Europy juniorów, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.