KLZ: ZAPOWIEDŹ MECZÓW DRUGIEJ KOLEJKI

Przed sympatykami sportów walki sportowa uczta. W dniach 03 - 04.10.2017r. odbędą się mecze PWPW KLZ. Swarzędz i Bydgoszcz to kolejne areny zapaśniczych zmagań.

GRUPA „A” Mecz nr 5
WZS WKS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ v AKS MADEJ WRESTLING TEAM PIOTRKÓW TRYBUNALSKI

Mecz na szczycie w grupie „A”. Druga kolejka spotkań ligi i kolejne wielkie wydarzenie PWPW KLZ. Mistrz Polski z ubiegłego sezonu zapaśniczej ligi zmierzy się w Swarzędzu z trzecią drużyną ubiegłego sezonu. Obie drużyny naszpikowane gwiazdami sportu zapaśniczego światowego formatu. Dziewięciu zawodników mających za sobą olimpijski start, medaliści olimpijscy – Monika Michalik ( brąz ) i Zhan Belenyuk ( srebro), mistrzowie świata – Zhan Belenyuk i Yulia Tkach, sześciu medalistów mistrzostw świata, pięciu mistrzów Europy i jedenastu medalistów tej imprezy. W szerokich składach obu ekip osiemnastu mistrzów Polski. Sportowa klasa zawodników tych drużyn, to zapowiedź meczu na najwyższym światowym poziomie. Trenerzy obu ekip nie podają jeszcze ostatecznych składów meczowych, ale kibice oprócz naszej medalistki olimpijskiej z Rio de Janeiro Moniki Michalik, zobaczą między innymi Yulię Tkach. Mistrzynię Świata i Europy, trzykrotną uczestniczkę Igrzysk olimpijskich, która prawdopodobnie walczyć będzie właśnie z polską gwiazdą sportu zapaśniczego kobiet. Na macie w Swarzędzu pojawią się też medaliści Mistrzostw Świata 2017 -Mateusz Bernatek i Murad Gadzijev ( obaj AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski). W składzie poznańskich wojów ujrzymy uczestników Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro i medalistów niedawno zakończonych Wojskowych Mistrzostw Świata – Iwonę Matkowską, Katarzynę Krawczyk i Radosława Barana. Oba zespoły naszpikowane gwiazdami sportu zapaśniczego. Niewątpliwie owacyjnie zostanie powitany przez znającą się na zapasach publiczność, ukraiński wojownik -Zhan Belenyuk (AKS MADEJ Wrestling Team Piotrków Trybunalski ).Wicemistrz olimpijski z Rio de Janeiro, Mistrz Świata i Europy, to niewątpliwie wielka sportowa postać. Stawką meczu będzie objęcie samodzielnego prowadzenia w grupie „A”.

Mecz będzie transmitowany w TVP SPORT – wtorek -03.10.2017 o godz. 18.00
Hala widowiskowo–sportowa - Swarzędz u. Święty Marcin 1.

GRUPA „A” II kolejka PWPW KLZ mecz nr 6
LOTTO ZAPASY BYDGOSZCZ v BORUTA-OLIMPIJCZYK WRESTLING TEAM ZGIERZ& RADOM

Mecz w Bydgoszczy w drugiej kolejce PWPW KLZ, to kolejne trudne wyzwanie przed najmłodszą drużyną ligi. Bydgoskie „Kozły” poznały przed tygodniem smak twardej ligowej rywalizacji, a kolejny przeciwnik jest równie wymagający jak rywale z pierwszej kolejki (WZS WKS Grunwald-KS Sobieski Poznań). Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom, choć to też beniaminek ligi, to drużyna mająca w swoim składzie czołowych zawodników świata. Połączone zapaśnicze „kuźnie” Zgierza i Radomia, mimo porażki w meczu inauguracyjnym z ekipą Mistrzów Polski z Piotrkowa Trybunalskiego, wciąż śmiało mogą liczyć na walkę o wyjście z grupy i walkę o medale PWPW KLZ. W składzie gości, kibice zobaczą zapewne, brązową medalistkę Mistrzostw Świata 2017, Roksanę Zasinę. Swoją klasę zaprezentuje wicemistrzyni Świata i uczestniczka Igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro, Taybe Yusein z Bułgarii . Mocna stroną Boruty-Olimpijczyka Wrestling Team Zgierz&Radom są zapaśnicze „młode wilki” - Miglena Selishka, Marcin Majka czy Arkadiusz Kułynycz. Twierdza Bydgoszcz, będzie z pewnością mocno napierana prze gości, żądnych pierwszych ligowych punktów.

Mecz rozegrany będzie 04.10.2017 (środa) o godz. 18.00.
Transmisja w KLZ TV.
Bydgoski Klub Sportowy „Chemik” ul. Glinki 79.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.