KLZ: ZAPOWIEDŹ MECZÓW PIERWSZEJ KOLEJKI

Rozgrywki ligowe ligi KLZ nabierają tempa, przedstawiamy zapowiedź dwóch najbliższych spotkań.

LOTTO ZAPASY BYDGOSZCZ V WZS WKS GRUNWALD - KS SOBIESKI POZNAŃ
26.09.2017 godz. 18.00 – Bydgoski Klub Sportowy „Chemik” ul. Glinki 79 .
TRANSMISJA MECZU w TVP Sport godz. 18.00.

W swoim ligowym debiucie w PWPW KLZ drużyna bydgoskich „kozłów” podejmie „wojów” z Poznania. Faworytem spotkania wydaję się być ubiegłoroczny brązowy medalista PWPW KLZ, drużyna WZS WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań. Beniaminek ligi staje przed trudnym zadaniem wywalczenia swoich pierwszych ligowych punktów. W składzie gości roi się od zapaśniczych znakomitości. W ekipie poznańskich wojowników zobaczymy brązową medalistkę olimpijską Monikę Michalik, olimpijczyków – Iwonę Matkowską, Radosława Barana medalistów Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata – Katarzynę Krawczyk i Tadeusza Michalika. Sportową klasę drużyny poznańskich „wojów” potwierdza znakomity występ zawodników tego klubu na zakończonych w sobotę Wojskowych Mistrzostwach Świata. W Kłajpedzie tytuły Wojskowych Mistrzyń Świata zdobyły Katarzyna Krawczyk i Agnieszka Wieszczek -Kordus, tytuł wicemistrzowski wywalczył Radosław Baran, a Iwona Matkowska zdobyła brązowy medal tej imprezy. Gospodarze liczą, że ich młodzi zawodnicy godnie zaprezentują się w ligowym debiucie. Bydgoskie „Kozły” to najmłodsza drużyna ligi PWPW KLZ. Młodzieńcza fantazja, wola walki i ambicja będą atutami bydgoszczan. Mocną stroną gospodarzy będzie styl wolny i tu upatrują zdobyczy punktowych. Mecz w Bydgoszczy będzie kolejnym zapaśniczym spektaklem, który zadowoli swą oprawą i emocjami walk wszystkich sympatyków sportów walki.

KS UNIA RACIBÓRZ V AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW
27.09.2017 godz. 18.00 – Arena Rafako Racibórz

Wicemistrzowie Polski PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej drużyna KS UNIA Racibórz, w swoim pierwszym meczu nowego sezonu podejmuje piątą drużynę ubiegłorocznych rozgrywek AZ SUPRA BROKERS Wrocław. Śląscy zapaśnicy nie są zbyt „gościnni” dla drużyn, które przyjeżdżają na mecze do raciborskiej Areny Rafako. W pierwszym sezonie ligi PWPW KLZ, twierdza Arena Rafako Racibórz była nie do zdobycia. KS Unia Racibórz zwyciężyła we wszystkich swoich meczach u siebie, pokonując między innym Mistrza Polski AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski. Skład śląskiej drużyny nie uległ większym zmianom w porównaniu z ubiegłym sezonem. W drużynie z Raciborza zobaczymy w pierwszym meczu ( o ile trenerzy nie zdecydują się na taktyczne zmiany ), takie zapaśnicze znakomitości jak wicemistrzowie Polski 2017, w kategorii 66 kg Grzegorz Wanke i Mateusz Wolny w kategorii 80 kg ( w meczu PWPW KLZ - 85 kg). W kategorii wagowej do 57 kg zobaczymy zapewne dziewięciokrotnego Mistrza Polski Adriana Hajduka. Silnymi punktami gospodarzy, mogą okazać się Białorusini Sergiej Staradup ( 130 kg) i Timur Berdyiev. AZ Supra Brokers w swoim składzie oprócz pewniaków, Mistrza Polski 2017 w kategorii 130 kg Łukasza Banaka, zawsze mocnych Dawida Klimka ( 85 kg), Michała Tracza ( 66 kg) , ma mocne zawodniczki, które zadebiutują w PWPW KLZ. W kategorii wagowej 48 kg zobaczymy zapewne Jessicę Blaszkę z Holandii , uczestniczkę IO w Rio de Janeiro, trzecią zawodniczkę MŚ 2015. W kategorii wagowej do 58 kg zgłoszona jest Tatyana Kit (Ukraina). Ukrainka to dwukrotna Mistrzyni Europy do lat 23, wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata seniorek. Waga 69 kg pań, w ekipie AZ SUPRA BROKERS Wrocław, to debiut Adeli Hanzlickovej z Czech. Czeszka to uczestniczka tegorocznych Mistrzostw Świata i Mistrzostw Europy, dwukrotna wicemistrzyni Europy U 23.

Spotkanie w Raciborzu zapowiada się jako mecz walki o każdy mały punkt meczowy, zacięte i wyrównane widowisko. Arena Rafako Racibórz i śląscy mocarze, czekają na kolejnych rywali.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.