KLZ: ZWYCIĘSTWA ŁODZI I PIOTRKOWA TRYBUNALSKIEGO

We wtorek zainaugurował drugi sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej z udziałem ośmiu drużyn z całej Polski. W pierwszej kolejce zwycięstwa odnotowały drużyny AKS Wrestling Piotrków Trybunalski oraz KS Budowlani Łódź.

- W tym sezonie Krajowa Liga Zapaśnicza będzie jeszcze mocniejsza i z nowymi zasadami - zapewniał przed sezonem Prezes KLZ, Damian Fedorowicz. Blisko 40 zapaśników w ośmiu drużynach, trzech medalistów olimpiijskich m.in Zhan Beleniuk, a także medaliści mistrzostw świata i Europy będą rywalizować w tegorocznej Krajowej Lidze Zapaśniczej. Jeśli mówimy o zasadachprzedtem zapaśnik, który wygrał walkę otrzymywał w meczu punkt dla drużyny. Teraz liczyć się będzie nie tylko zwycięstwo, ale też w jaki sposób walka się zakończyła czy wysoką przewagą punktową, przed czasem czy może po wyrównanej walce.

We wtorek rozgrywki zostały zainaugurowane spotkaniem AKS Wrestling Piotrków Trybunalski z Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom. Jako pierwsze na macie zaprezentowały się Ilona Semkiv i Miglena Selishka, a punkty dla gospodarzy wywalczyła Semkiv wygrywając po wyrównanym pojedynku 3:1 (8-5). Na macie zaprezentowali się również nasi wicemistrzowie świata w barwach AKS-u - Mateusz Bernatek (styl klasyczny - 66kg) i Magomedmurad Gadzhiev (styl wolny - 74kg). Ten pierwszy dał prawdziwy pokaz siły w starciu z Przemysławem Piątkiem wygrywając wysoko na punkty 4:0 (15-0). Po tej walce Bernatek został MVP całego spotkania, a walkę możecie zobaczyć poniżej.

Gadzhiev również wysoko pokonał w swoim pojedynku Marcina Majkę 4:0 (13-0). Punkty dla ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego zdobywali jeszcze Yuliya Tkach (69kg), Zbigniew Baranowski (styl wolny - 97kg) oraz Radosław Grzybicki (styl klasyczny - 130kg). Ten ostatni po bardzo wyrównanym boju pokonał utalentowanego Rafała Krajewskiego 3:1 (3-2). Obaj zawodnicy mierzyli się ze sobą w ubiegły piątek podczas mistrzostw Polski w kategorii do 98kg, gdzie górą był również Grzybicki, a wynik walki był identyczny jak ten wtorkowy.

Dla ekipy Zgierz&Radom punktowali Iwan Izdebski (styl wolny - 57kg) oraz Roksana Zasina (58kg). Mecz zakończył się wysokim zwycięstwem gospodarzy 23:11, którzy zostali pierwszym liderem grupy A.

W środę w grupie B na inaugurację rywalizowały zespoły KS Budowlani Łódź oraz KS AZS-AWF Warszawa. W tym spotkaniu na uwagę zasługują dwie walki w stylu klasycznym. W kategorii do 85kg Gevorg Sahakyan, świeżo upieczony mistrz Polski w kategori o 19kg niższej (66kg) zmierzył się z wicemistrzem kraju w kategorii do 75kg - Iwanem Nylypiukiem. Silniejszy fizycznie Nylypiuk objął wysokie prowadzenie 7:0, jednak tuż przed końcem pierwszej rundy dał zaskoczyć się naturalizowanemu Ormianinowi tracąc cztery punkty. W drugiej rundzie Sahakyan popisał się fantastycznym rzutem suplesowym za pięć punktów i wygrywając przez położenie na łopatki. 

Dobrą walkę dali również Edward Barsegjan i Roman Pacurkowski rywalizujący w kategorii do 66kg. Młodzieżowy Mistrz Europy Juniorów walczył jak prawdziwy weteren z dużo bardziej doświadczonym Barsegjanem i ostatecznie to zawodnik z Warszawy wygrał 3:0 (4-0). 

Pozostałe pojedynki były bardzo wyrównane. Ostatecznie po 9 walkach triumfowali gospodarzy KS Budowlani Łódź. Punkty dla ekipy z Łodzi zdobywali głównie wolniacy: Kamil Skaskiewicz (97kg), Martina Kuenz (69kg), Bartłomiej Żuraw (74kg), Robert Dobrodziej (57kg) oraz wspomniany klasyk Sahakyan. Dla drużyny ze stolicy punktowali Marcin Luto (styl klasyczny - 130kg), Angelina Lysak (58kg) oraz Anna Łukasiak (48kg). 

Kolejne spotkania w ramach PWPW KLZ rozegrane zostaną 26 i 27 września

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.