RANKING UWW: MATEUSZ BARNATEK AWANSUJE

Czterech Polaków znalazło się w rankingu United World Wrestling w stylu klasycznym. Najwyżej został sklasyfikowany brązowy medalista Memoriału im. Pytlasińskiego, Mateusz Barnatek, który podskoczył o trzy pozycje. Awans zanotował również Roman Pacurkowski, a Tadeusz Michalik i Edgar Babayan zajmują miejsca niższe.

Reprezentujący AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, Mateusz Barnatek znalazł się na 14 miejscu w rankingu w kategorii do 66 kg. Polak zanotował awans o trzy pozycje w porównaniu do lipcowego zestawienia. Na czele jego kategorii wagowej jest zwycięzca Memoriału im. Pytlasińskiego, Artem Surkov z Rosji. Na drugim miejscu znajduje się Davor Stefanek z Serbii, a trzecie miejsce zajmuje Sosłan Daurow z Bułgarii. W tej kategorii wagowej znajduje się jeszcze mistrz Europy do lat 23, Roman Pacurkowski, który zajmuje 18 pozycję.

W kategorii do 80 kg na 17 pozycji znajduje się reprezentant KS Sobieski Poznań, Edgar Babayan. Reprezentujący Polskę zawodnik spadł o dwa miejsca w swojej kategorii wagowej. Liderem w rankingu jest mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, poprzednio numer jeden w wadze do 75 kg, Rosjanin Roman Vlasov. Na drugim miejscu znajduje się jego rodak, mistrz świata i poprzedni numer jeden, Ramazan Abacharaev, a podium zamyka mistrz Europy i poprzedni numer dwa, Gruzin Zurabi Datunaszwili.

W kategorii do 85 kg na 17 miejscu znajduje się Tadeusz Michalik. Brat naszej medalistki olimpijskiej z Rio spadł o jedną pozycję w porównaniu do lipcowego zestawienia. W jego wadze pozycję lidera utrzymał Węgier, Viktor Lorincz, który był najlepszy podczas Memoriału im. Pytlasińskieglo. Podium się nie zmieniło i drugie miejsce wciąż zajmuje Bułgar, Nikola Bayrakov, a na trzecim miejscu jest Azer, Islam Abbasov.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.