RANKING UWW: BARANOWSKI I BARAN AWANSUJĄ

Organizacja United World Wrestling zaktualizowała swoje rankingi w sierpniu. W zestawieniu podobnie jak przed miesiącem znalazło się trzech reprezentantów Polski. Zbigniew Baranowski i Robert Baran awansowali w zestawieniu, natomiast Magomedmurad Gadzhiev utrzymał swoją pozycję.

Gadzhiev, który w tym roku zdobył srebrny medal na mistrzostwach Europy, utrzymał czwartą lokatę w kategorii do 65 kg. Pochodzący z Federacji Rosyjskiej zawodnik znalazł się za mistrzem olimpijskim w Rio, który przewodzi w rankingu, Soslanem Ramonovem z Rosji, mistrzem Europy, Rosjaninem Iliasem Bekbulatowem oraz Bułgarem, Borislawem Nowaczkowem. Warto wspomnieć, że Gazdzhiev w nadchodzącym sezonie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej będzie bronił barw zespołu mistrza Polski, AKSu Wrestling Team Piotrków Trybunalski.

Zbigniew Baranowski pozostanie w kolejnym sezonie PWPW KLZ kolegą klubowym Gadzhieva, bo podobnie jak on przenosi się z Białogardu do Piotrkowa Trybunalskiego. W sierpniowym rankingu UWW awansował o cztery pozycje i znajduje się obecnie na 12 miejscu w wadze do 86 kg. Na szczycie w tej kategorii jest mistrz olimpijski z Rio w wadze do 74 kg, Hassan Yazdani Charati z Iranu, za nim znajduje się mistrz Europy, Rosjanin Daurem Kurgiliew, a na trzeciej pozycji jest wicemistrz Europy, Aleksander Gostiew z Azerbejdżanu. 

 W wadze do 125 kg awans o dwa oczka zanotował Robert Baran. Polak obecnie znajduje się na ósmej pozycji. W rankingu na pierwszym miejscu utrzymał się mistrz Europy, Turek Taha Akgul, który wyprzedza brązowego medalistę europejskiego czempionatu, Geno Petriaszwiliego z Gruzji oraz Ukrainca, Alena Zasiejewa. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.