KLZ: PIOTR KRAJEWSKI O OCZEKIWANIACH GRUNWALDU

Poznańska drużyna , w kolejnej odsłonie PWPW KLZ, zbliża się początek rozgrywek, na jakim etapie przygotowań do kolejnego sezonu ligi jest WKS GRUNWALD Poznań? Rozmawiam z menadżerem WKS GRUNWALD Poznań, Panem Piotrem Krajewskim.

Aktualnie zawodnicy z podstawowego składu drużyny uczestniczą w zgrupowaniach centralnych przygotowując się do startu w Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbędą się pod koniec miesiąca sierpnia w Paryżu oraz do Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, które zostaną rozegrane w dniach 19-25.09.2017 r. w Kłajpedzie / Litwa. Praktycznie dzień po powrocie z zawodów wojskowych, będziemy walczyć swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligowych.  Z autokaru wracającego z Litwy, przesiądziemy się do autokaru zmierzającego do Bydgoszczy.

Zawodniczki, zawodnicy, którzy stanowić będą trzon ekipy WKS GRUNWALD Poznań, na kim opieracie budowę drużyny na II sezon PWPW KLZ?

Podobnie jak w roku ubiegłym filarami drużyny będą w grupie kobiet – Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Monika Michalik oraz Agnieszka Wieszczek – Kordus. W grupie wolniaków- bracia Radosław i Robert Baran oraz Maciej Balawender. Styl klasyczny reprezentować będą Tadeusz Michalik i Edgar Babayan. W sezonie 2017/2018 barwy naszego klubu reprezentować będą również młodzi zawodnicy. Pragniemy, aby rozgrywki ligowe były szansą na rozwój i podnoszenie poziomu sportowego naszych młodych wychowanków. Na owoce takiego podejścia przyjdzie nam trochę poczekać, ale taki kierunek uważamy za najwłaściwszy dla rozwoju zawodników młodego pokolenia. W bieżącym sezonie nie planujemy spektakularnych ruchów transferowych i będziemy opierać się na zawodnikach krajowych.
 
Panie Piotrze, w Pana ocenie, czy WKS GRUNWALD Poznań w sezonie 2017/2018 to drużyna, która włączy się do walki o medale PWPW KLZ?

Poprzedni sezon był czasem zbierania doświadczeń, zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Grunwald zdobył brązowy medal. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale wiemy, że stać nas było na troszkę więcej. W pewnym stopniu przyczynił się do tego kalendarz startów KLZ, który kolidował nieznacznie z zamierzeniami Polskiego Związku Zapaśniczego. W tym roku kalendarz rozgrywek ligowych został wnikliwiej przeanalizowany i ustalony z uczestnikami oraz działem wyszkolenia PZZ, więc podobne sytuacje nie będą miały miejsca i walczyć będziemy w optymalnym składzie.

Nowy sezon PWPW KLZ, zapowiada się bardzo ciekawie, dwie grupy, rozgrywki play- off, finał-mecz -rewanż.  Wasza grupa, to w ocenie wielu sympatyków PWPW KLZ przysłowiowa „grupa śmierci”. Wasz plan na wyjście z grupy? Co będzie kluczem do realizacji tego założenia?

Zmienił się system rozgrywania spotkań. Drużyny, które zgłosiły się do rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił na mocnych przeciwników. Walczyć będziemy z aktualnym Mistrzem Polski , AKS WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski. W ubiegłym sezonie drużyna ta pokazała, że bardzo profesjonalnie podchodzi do uczestnictwa w KLZ. Ponadto w naszej grupie walczyć będą jeszcze zespoły ZAPASY Bydgoszcz oraz BORUTA-OLIMPIJCZYK Zgierz &Łódź, są to nowe drużyny i na tą chwilę ciężko powiedzieć jak przygotują się do rozgrywek. Moim zdaniem należy się spodziewać bardzo mocnej rywalizacji w naszej grupie.

Tradycyjnie już, proszę o zapowiedź meczy WKS GRUNWALD Poznań i zachęcenie kibiców , by wspierali w bojach Waszą drużynę.

W imieniu całej drużyny WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków zapasów do kibicowania i wspierania naszej ekipy podczas rozgrywek. Jak zawsze zorganizujemy wydarzenie ze wspaniałą oprawą a zawodnicy zapewnią niezapomniane emocje i przeżycia.

Życzę sportowych sukcesów drużynie WKS GRUNWALD Poznań, a Waszym kibicom, niezapomnianych wrażeń, emocji, radości i dumy z postawy drużyny w rozgrywkach PWPW KLZ.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.