TWG 2017: POLACY WALCZĄ O MEDALE W JU-JITSU

Ju-jitsu to jedna z tych dyscyplin na 10. Światowych Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich The World Games 2017, w których reprezentacja Polski wymieniana jest w gronie faworytów do medalowego podium. O medale powalczy aż siedmioro biało-czerwonych.

Po zawodach w karate w kompleksie sportowym GEM przy ul. Józefa Mianowskiego przyszła pora na kolejne sztuki walki. Tym razem obiekt w północno-wschodniej części Wrocławia gości zawodników ju-jitsu. Do stolicy Dolnego Śląska przyjechało ok. 120 zawodników z ponad 40 państw. Eksperci z tej dyscypliny w gronie faworytów wymieniają m.in. reprezentantów Polski.

W konkurencji fighting w grupie 70 kg o złoto powalczy Emilia Maćkowiak, która ma już na koncie jeden medal The World Games. W 2013 roku podczas 9. Światowych Igrzysk Sportów Nieolimpijskich w kolumbijskim Cali zawodniczka Budowlanych Sosnowiec wywalczyła srebrny medal. Krążek za drugie miejsce z Ameryki Południowej przywiozła wówczas też Martyna Bierońska (kategoria 55 kg). Z powodu kontuzji 32-letnia zawodniczka Budowlanych Sosnowiec opuści rywalizację w ju-jitsu. Zastąpi ją klubowa koleżanka Magdalena Giec. Do reprezentacji Polski niespodziewanie wskoczyła też Marta Walotek. Kolejna z zawodniczek Budowlanych Sosnowiec wystąpi w kategorii 62 kg. Polka zastąpiła jedną z reprezentantek Czarnogóry, którą zatrzymały w kraju problemy rodzinne.

Aż cztery medalowe szanse biało-czerwoni mają natomiast w kategorii ne-waza. Jędrzej Loska powalczy o złoto w grupie 62 kg, Maciej Polok w kategorii 69 kg, Maciej Kozak powalczy o zwycięstwo w grupie 77 kg, a Rafał Riss będzie rywalizował z zawodnikami powyżej 94 kg. Dla kilku polskich zawodników reprezentacji Polski to może być ostatnia okazja na medal na tak wielkiej imprezie, jaką jest The World Games 2017.

Rywalizacja w ju-jitsu w kompleksie sportowym GEM rozpocznie się już w piątek o godz. 9 od kwalifikacji. O godz. 16 wystartują walki o trzecie miejsce i finały.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.