TRZECH POLAKÓW W RANKINGU UWW STYLU WOLNEGO

Trzech Polaków znalazło się w lipcowym rankingu United World Wrestling w zapasach w stylu wolnym. Niestety 'wolniacy' są mniej licznie reprezentowani niż klasycy, których mieliśmy czterech w lipcowym rankingu. Najwyżej oczywiście jest medalista mistrzostw Europy, Magomedmurad Gadzhiev.

Pochodzący z Federacji Rosyjskiej Gadzhiev znalazł się na czwartym miejscu w rankingu UWW w kategorii do 70 kg. Reprezentujący Polskę zawodnik jest tuż za podium, na szczycie którego znalazł się Magomed Kurbanaliev z Rosji, później jest James Green z USA i kolejny reprezentant Sbornej, Israil Kasumov. Czołową 20-stkę zamyka reprezentant Japonii, pozostali notowani zawodnicy reprezentują kraje, w których zapasy są na bardzo wysokim poziomie. 

Na 16 miejscu w kategorii do 86 kg znalazł się Zbigniew Baranowski. Zawodnik, który w następnym sezonie Krajowej Ligi Zpaśniczej będzie reprezentował barwy AKSu Wrestling Piotrków Trybunalski z pewnością liczy na wyższa pozycję w notowaniu po paryskich mistrzostwach świata. W jego kategorii wagowej pierwsze miejsce należy do Abdulrashida Sadulaeva z Rosji, na drugim miejscu znalazł się Hassan Yazdani Charati z Iranu, a na najniższym stopniu podium jest Dauren Kurgliev. W czołowej 20-stce rankingu jego kategori wagowej na 14-stym miejscu uplasował się reprezentant Wenezueli, Pedro Ceballos Fuentes. Poza nim nie ma żadnych egzotycznych reprezentantów w rankingu.

Trzecim Polakiem w zestawieniu jest Robert Baran. Jeden z braci Baranów został sklasyfikowany na 10-tym miejscu rankingu do 125 kg. Polak znalazł się w środku stawki, której przewodzi mistrz olimpijski, Taha Akgul z Turcji, który wygrał w tym roku po raz piąty tytuł mistrza Europy. Na drugim miejscu jest jego zeszłoroczny pogromca, Geno Petriashvili z Gruzji, a na najniższym stopniu podium znalazł się Komeil Ghasemi z Iranu. W stawce znalazł się reprezentant Ukrainy, Alen Zasieiev, a także reprezentant Egiptu, mistrz Afryki, Diaaledin Abdelmottaleb.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.