KRAKÓW ŻEGNA MŁODYCH ZAPAŚNIKÓW

Srebrny medal Amelii Tomala i dwa piąte miejsce to bilans biało-czerwonych w Mistrzostwach Europy do lat 15, które rozgrywano w Krakowie. Na matach małej Tauron Areny rywalizowało aż 712 zapaśników i zapaśniczek.

Miasto organizator Kraków stanęło na wysokości zadania przyjmując ponad 700 zapaśników i zapaśniczek z całej Europy. - Było to spore wyzwanie dla nas i dla miasta, jednak udało się. Chciałem w tym miejscu podziękować miastu Kraków i Zarządowi Infrastruktura Sportowej za wkład w organizację tej imprezy. Było to spore wyzwanie dla nas wszystkich, ale jak słyszymy od europejskich władz i państw, które gościliśmy daliśmy radę - podsumował zmagania Andrzej Supron, prezes Polskiego Związku Zapaśniczego.

Na starcie przed cztery dni zmagań rywalizowało aż 58 reprezentantów Polski. Najlepiej wypadła Amelia Tomala (36kg) z GKS-u Piast Wola, która wywalczyła srebrny medal. W drodze po medal pokonała przez położenie na łopatki Węgierkę Lilianę Kapuvari oraz Rosjankę Milenę Vinogradovą. W finale przez przewagę techniczną przegrała z Rosjanką Olgą Ovchinnikovą.

Do walki o brązowe medale stanęli Filip Błaszczyk (Shark) w stylu wolnym w kategorii do 75kg oraz Karolina Jaworska (Zapaśniczy Klub Sportowy w Gogolinie) w kategorii do 66kg. Ostatecznie ta dwójka po porażkach sklasyfikowana została na 5. miejscu.

Pozostali nasi reprezentanci nie zdołali awansować do strefy medalowej, a rywalizację kończyli w eliminacjach lub 1/8 finału.

W klasyfikacji drużynowej w stylu wolnym i klasycznym triumfowała Rosja, a wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęły Ukrainki. Biało-czerwone uplasowały się na 8. miejscu, natomiast chłopcy w stylu wolnym na 15. miejscu, a w stylu klasycznym - 20.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English