MP W QAZAQ KURES W SOBÓTCE KOŁO ŚWIDNICY

Sobótka koło Świdnicy niebawem zaznaczy się na polskiej mapie sportów walki. Wszystko za sprawą pierwszych mistrzostw Polski w Qazaq Kures, czyli odmianie kazachskich zapasów. Będzie to jednocześnie turniej kwalifikacyjny do tegorocznych mistrzostw Europy oraz mistrzostw świata. Co to za formuła walki?

Jest to połączenie judo oraz zapasów w stylu klasycznym. Można chwytać rywala za specjalne kimono, w którym walczą zawodnicy, a także dozwolone są wszelkie chwyty powyżej pasa, znane z zapasów w stylu klasycznym. Rywalizacja odbywa się do obalenia z wykluczeniem walki w parterze. Zapraszamy w imieniu organizatorów na ten turniej, w którym mogą się sprawdzać adepci judo oraz zapasów. Na pewno jest to też dobra okazja dla zawodników BJJ, by podszlifować również swoją stójkę, która jest dość często elementem kpin i żartów wśród nie tylko przedstawicieli innych chwytanych sztuk walki, ale również wśród swoich.

Organizator zapewnia tradycyjne stroje Qazaq Kures oraz nagrody finansowe dla zwycięzców niektórych kategorii. Szczegóły w wydarzeniu w serwisie społecznościowym Facebook. 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.