KLZ: AKS PIOTRKÓW TRYBUNALSKI MISTRZEM

AKS MADEJ WRESTLING TEAM drugi raz z rzędu najlepszą zapaśniczą drużyną w Polsce! Zespół z Piotrkowa Trybunalskiego pokonał w rewanżowym meczu finałowym ekipę Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 19:11 i w świetnym stylu obronił mistrzostwo PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Zawodnicy AKS w pierwszym spotkaniu przegrali różnicą czterech punktów i w rewanżu w Zgierzu musieli odrabiać straty. Od samego początku głośno dopingowała ich pokaźna grupa kibiców z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwsze starcie obrońcy tytułu taktycznie oddali rywalom – Angelika Dytrych nie podjęła walki z Roksaną Zasiną.

Krzysztof Bieńkowski nie dał rady Gorowi Ogannesjanowi – piotrkowski wolniak prezentował się bardzo ambitnie, ale nadziewał się na kontry doświadczonego rywala i przegrał 0:8. To była dopiero jego pierwsza porażka w tym sezonie.

Początek pojedynku Marusza Łosia z Przemysławem Piątkiem był bardzo wyrównany, jednak cóż znaczy doświadczenie! Łoś, będąc w parterze, przeprowadził kontrę i pokonał rywala przez położenie na łopatki!

Julija Tkacz od początku pojedynku z Sofiją Georgjewą była bardzo aktywna – jej rywalka aż trzykrotnie była karana za pasywność przymusowym parterem. Dwa punkty zdobyte przez ukraińską mistrzynię wystarczyły, by zwyciężyć.

Podobnie jak Julija Tkacz, Patryk Dublinowski także postawił na mocną ofensywę. Marcin Majka długo odpierał ataki piotrkowskiego wolniaka, ale na początku drugiej rundy stracił pierwsze punkty, a pod koniec walki kolejne. Dublinowski zwyciężył 6:1 i zakończył sezon PWPW KLZ jako niepokonany.

Mateusz Bernatek górował nad Michałem Koślą, ale rywal, mimo sprowadzeń do parteru za pasywność, obronił się przed atakami wicemistrza świata. Piotrkowianin w drugiej rundzie wykonał decydujący o zwycięstwie wózek i po tym starciu AKS MADEJ WRESTLING TEAM miał nad gospodarzami pięć punktów przewagi.

Trudne zadanie stało przed Natalią Strzałką. Utalentowana reprezentantka Polski mierzyła się z medalistką mistrzostw świata i Europy Tajbe Jusein. Walczyła bardzo ambitnie, ale przegrała 0:6 z dużo bardziej doświadczoną rywalką.

Pojedynek Zbigniewa Baranowskiego z Mateuszem Filipczakiem był tak samo wyrównany, jak ten stoczony w Piotrkowie Trybunalskim. I podobnie jak poprzedni zakończył się minimalną wygraną olimpijczyka z Rio de Janeiro. Baranowski zwyciężył 2:0 i przed ostatnią walką AKS prowadził 16:11.

W ostatnim starciu aktualni mistrzowie mieli na macie swojego asa. Żan Bełeniuk, jedna z największych gwiazd zapasów na świecie, mimo twardej postawy Arkadiusza Kułynycza, nie pozwolił sobie nawet na najmniejszy błąd. Srebrny medalista olimpijski wygrał 2:0. AKS MADEJ WRESTLING TEAM zwyciężył 19:11 i zdobył drugi z rzędu tytuł Mistrza Polski PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej! Piotrkowscy zapaśnicy przegrali w tym sezonie zaledwie jedno spotkanie.

Po raz kolejny pokazaliśmy wolę walki i ducha zwycięstwa, które charakteryzują prawdziwych mistrzów. To ogromny sukces, za który gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom, ale także kibicom, drugiej połowie naszej drużyny, którzy wspierali nas od samego początku – mówi Michał Jaworski, menedżer AKS MADEJ WRESTLING TEAM. To mistrzostwo ma podwójnie słodki smak, bo wszyscy wiemy, że w sporcie trudniej bronić tytułów, niż je zdobywać. Tym bardziej, że w decydującym fragmencie sezonu dopadły nas kontuzje. Mimo to nie poddaliśmy się, a w rewanżu zaprezentowaliśmy wielką sportową klasę!

Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom - AKS MADEJ WRESTLING TEAM – 11:19 (punkty techniczne 15:16)

zapasy kobiet 53 kg: Roksana Zasina - Angelika Dytrych 4:0 (punkty techniczne 0:0)
styl wolny 65 kg: Gor Ogannesyan - Krzysztof Bieńkowski 3:0 (punkty techniczne 8:0)
styl klasyczny 59 kg: Przemysław Piątek - Mariusz Łoś 0:4 (punkty techniczne 0:2)
zapasy kobiet 63 kg: Sofija Georgjewa - Julija Tkacz 0:3 (punkty techniczne 0:2)
styl wolny 85 kg: Marcin Majka - Patryk Dublinowski 1:3 (punkty techniczne 1:6)
styl klasyczny 75 kg: Michał Kośla - Mateusz Bernatek 0:3 (punkty techniczne 0:2)
zapasy kobiet 75 kg: Tajbe Jusein – Natalia Strzałka 3:0 (punkty techniczne 6:0)
styl wolny 125 kg: Mateusz Filipczak – Zbigniew Baranowski 0:3 (punkty techniczne 0:2)
styl klasyczny 98 kg: Arkadiusz Kułynycz - Żan Bełeniuk 0:3 (punkty techniczne 0:2)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.