KLZ: PRZED FINAŁEM ZMAGAŃ ZAPAŚNIKÓW

We wtorek AKS MADEJ WRESTLING TEAM zmierzy się na wyjeździe z drużyną Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom w drugim meczu finałowym PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej. Aktualni mistrzowie staną przed zadaniem odrobienia czterech punktów straty, ponieważ w pierwszej konfrontacji przegrali 14:18. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w hali MOSiR przy ul. Wschodniej 2 w Zgierzu i będzie można je oglądać w TVP Sport i na sport.tvp.pl.

W zeszłym tygodniu, w pierwszym meczu finałowym, z bardzo dobrej strony pokazał się Mateusz Bernatek. Aktualny wicemistrz świata odniósł zwycięstwo przed czasem, wykorzystując słabość rywala w parterze. Kibice z Piotrkowa Trybunalskiego liczą na dobrą postawę swojej gwiazdy także w rewanżu, podobnie jak na udany występ innego klasyka, Żana Bełeniuka. Srebrny medalista olimpijski z Rio de Janeiro w środę stoczył pasjonujący, wygrany pojedynek z Arkadiuszem Kułynyczem. W Zgierzu obaj ponownie staną naprzeciw siebie, a ich walka będzie ostatnim pojedynkiem obecnego sezonu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej.

Sporo do udowodnienia ma Julija Tkacz, rodaczka Bełeniuka. Ukraińska mistrzyni pała żądzą rewanżu za niespodziewaną porażkę z Tajbe Jusein poniesioną w pierwszym meczu wielkiego finału i na hali w Zgierzu będzie niewiarygodnie zmotywowana. Mocnym punktem piotrkowian będą również zapaśnicy w stylu wolnym: Krzysztof Bieńkowski, Patryk Dublinowski i Zbigniew Baranowski, którzy w obecnych rozgrywkach ani razu nie zeszli z maty pokonani.

Dwa półfinałowe starcia z Budowlanymi Łódź, a także rewanżowy mecz fazy grupowej z Zgierzu pokazały, że potrafimy walczyć w trudnych warunkach, a sytuacja, gdy musimy odrabiać straty działa na nas bardzo motywująco – mówi Michał Jaworski, menedżer AKS MADEJ WRESTLING TEAM. Na dyspozycję zespołu ogromny wpływ mają kontuzje, które dopadły nas w najgorszym momencie. Mimo tych przeciwności na pewno nie zabraknie nam motywacji i woli walki, skutecznie podsycanej przez naszych wspaniałych kibiców!

AKS MADEJ WRESTLING TEAM i Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom dwukrotnie rywalizowali ze sobą także w fazie grupowej obecnego sezonu. Oba mecze zwyciężyli piotrkowianie, wygrywając u siebie 23:11 i na wyjeździe 17:16. Zespół Boruta-Olimpijczyk awansował do fazy play-off z drugiego miejsca w grupie A, a w półfinale pokonał AZ Supra Brokers Wrocław 19:14 i 21:15.

Walka w drugim meczu finału przebiegać będzie w następujących kategoriach wagowych: zapasy kobiet – 53, 63, 75 kg; styl wolny – 65, 85, 125 kg; styl klasyczny – 59, 75, 98 kg

Według regulaminu PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej, w przypadku gdy rywalizacja w finale zakończy się remisem, w dalszej kolejności decydują: suma punktów w dwumeczu, bilans zapisów walk, bilans punktów technicznych i zdobyte punktu techniczne.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.