KLZ: ZAPOWIEDŹ VI KOLEJKI W GRUPIE B

09.01.2018, godz.18.00 ARENA Rafako – Racibórz
Transmisja : TVP Sport - godz. 18.00

MKZ Unia Racibórz        v        KS AZS AWF Warszawa

W pożegnalnym meczu  sezonu 2017/2018, MKZ Unia Racibórz przed własną publicznością podejmuje KS AZS AWF Warszawa. Dla obu drużyn będzie to mecz, kończący udział tych ekip, w tegorocznych rozgrywkach PWPW KLZ. Spotkanie to decydować będzie, która z drużyn zakończy rozgrywki PWPW KLZ, na trzeciej pozycji w tabeli grupy „B”. Ekipy z Raciborza i Warszawy mają w swoim dorobku po trzy punkty. Zdecydowanie lepszy bilans punktów za zwycięstwa- porażki, na trzeciej pozycji w tabeli, plasuje obecnie ekipę śląskich mocarzy. Mecz zapowiada się jako wyrównany i twardy zapaśniczy bój. Publiczność w Arena Rafako oraz przed telewizorami, oglądająca zmagania zapaśników w TVP Sport, nie będzie zawiedziona. Trenerzy drużyn wystawiają mocne meczowe składy. W drużynie gospodarzy zobaczymy Dawida Ersetica (59 kg), Agnieszkę Król (63 kg) i Mateusza Wolnego (98 kg). Wśród zawodników gości, mocne punkty tej drużyny to : Anna Łukasiak (53 kg), Iwan Nylypiuk (75 kg) i Alla Cherkasova (75 kg). Ciekawie zapowiadają się pojedynki młodej i ambitnej zawodniczki MKZ Unia Racibórz,  Agaty Walerzak z wielokrotną mistrzynią Polski - Anną Łukasiak i  multimedalistów Mistrzostw Polski  - Grzegorza Wanke z Iwanem Nylypiukiem (75 kg, styl klasyczny).

Arena Rafako Racibórz, to miejsce, gdzie każdy ligowy mecz staje się wielką zapaśnicza ucztą. Znająca się na zapasach, żywiołowo reagująca publiczność, rodzinna atmosfera na trybunach i zawsze ambitna postawa śląskich gladiatorów zapaśniczej maty, są gwarancją wielkiego widowiska sportowego.

10.01.2018,  godz. 18.00
Wrocławskie Centrum Kongresowe
Transmisja KLZ TV (www.klz-zapasy.pl) godz.18.00

AZ SUPRA BROKERS Wrocław        v        KS Budowlani Łódź

Spotkanie we Wrocławiu, to mecz dwóch najlepszych drużyn grupy „B” , tegorocznych rozgrywek PWPW KLZ. Drużyny AZ Supra Brokers Wrocław i KS Budowlani Łódź zapewniły już sobie awans do play -off rozgrywek PWPW KLZ.

Gospodarze, AZ Supra Brokers w tym sezonie nie doznali jeszcze porażki i zapewnili  sobie pierwsze miejsce w grupie  „B” PWPW KLZ. AZ Supra Brokers Wrocław to  drużyna, która w drugiej odsłonie zapaśniczej ligi PWPW KLZ ma potencjał, by walczyć o finał tegorocznych rozgrywek. Rywalem AZ Supra Brokers Wrocław w ostatnim meczu rundy zasadniczej jest rewelacja tegorocznych rozgrywek- KS Budowlani Łódź. Łodzianie to beniaminek ligowych zmagań PWPW KLZ. Profesjonalizm i kreatywność składu menadżersko- trenerskiego pozwoliły zbudować łodzianom mocną drużynę, która nie jest bez szans w dalszej fazie rywalizacji PWPW KLZ.

Spotkanie we Wrocławiu będzie dla tych ekip walką o prestiż i wyrównanie rachunków. W pierwszym meczu tych drużyn zwyciężyła AZ Supra Brokers Wrocław (22:12). Było to w pełni zasłużone zwycięstwo ekipy wrocławskiej.

W rewanżu wynik jest sprawą otwartą. Spotkanie we Wrocławskim Centrum Kongresowym zapowiada się jako widowisko walki o każdy punkt techniczny. Obie drużyny mają wyrównane składy i wiele będzie zależeć od taktycznych posunięć składów trenerskich. Na pewno zobaczymy zapaśnicze gwiazdy. W składzie AZ Supra Brokers – Jessica Blaszka (53 kg -brązowa medalistka Mistrzostw Świata), Tatyana Kit ( brązowa medalistka Mistrzostw Świata U-23) i Aline Focken ( Mistrzyni Świata 2014, wicemistrzyni Świata 2017). Łodzianie w swoim składzie zapowiadają m. inn. Natalię Kubaty (Mistrzyni Polski 2017) i Gevorga Sahakyana (Mistrz Polski 2017). Publiczność, niecierpliwie oczekuje na walkę Gevorga Sahakyana, który w sezonie 2017/2018, PWPW KLZ, zdobył już trzykrotnie tytuł MVP meczu. Zawodnik ten, walczy bardzo widowiskowo i skutecznie, a jego pojedynki wzbudzają zawsze wiele sportowych emocji.

Mecz zakończenia rundy zasadniczej PWPW KLZ, będzie znakomitą promocją sportu zapaśniczego. Dwie najlepsze drużyny sezonu zasadniczego grupy „B” , bawiąca się na meczach PWPW KLZ we Wrocławiu publiczność, profesjonalna oprawa meczowa, to pewność, że to wydarzenie sportowe trzeba zobaczyć. Serdecznie zapraszamy sympatyków sportu zapaśniczego do Wrocławskiego Centrum Kongresowego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.