KLZ: BYDGOSZCZ POKONAŁA ZGIERZ&RADOM

Spotkanie VI kolejki PWPW KLZ w Zgierzu, to ostatni mecz w fazie zasadniczej obu drużyn. Zawodnicy Boruty-Olimpijczyk Wrestling Team już szykują się do rozgrywek play-off, gdzie zmierza się w walce o wielki finał PWPW KLZ z AZ Supra Brokers Wrocław. Bydgoskie Kozły, kończą sezon na etapie fazy zasadniczej. W ostatnim meczu grupowym ekipa gospodarzy wystąpiła w zmienionym składzie, ale nie zabrakło największych gwiazd zespołu. Brązowa medalistka Mistrzostw Świata 2017- Roksana Zasina i wicemistrzyni Europy 2017- Taybe Yusein miały poprowadzić ekipę gospodarzy po kolejne zwycięstwo.

Od wygranej przez przewagę techniczną rozpoczęła mecz Roksana Zasina. Pewne zwycięstwo, pokaz kunsztu zapaśniczego rzemiosła i szesnaste zwycięstwo, niepokonanej w PWPW KLZ Roksany Zasiny. Prowadzenie w meczu ekipy gospodarzy trwało krótko, bowiem w kolejnej walce, młody Bartosz Stawinoga, pokazał swój olbrzymi zapaśniczy potencjał i pokonał przez przewagę techniczną Mateusza Nejmana. Zgiersko-radomscy kibice przecierali oczy ze zdumienia po walce Grzegorza Rutkowskiego z Marcinem Kunyszem ( 59 kg, styl klasyczny). Doświadczony, Marcin Kunysz, odniósł wysokie zwycięstwo na punkty (7:0) i wyprowadził drużynę LOTTO Zapasy Bydgoszcz na prowadzenie w meczu.

Światowe gwiazdy sportu zapaśniczego w drużynie gospodarzy nie zawodzą. Potwierdziła to, tegoroczna wicemistrzyni Europy –Taybe Yusein. Wygrywa z młodą zawodniczka bydgoskich Kozłów – Kamilą Pyżewską, przez przewagę techniczną. Gospodarze wychodzą na prowadzenie w meczu (8:7). Kolejne walki to zwycięstwa zawodników LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Swoje pojedynki wygrali: Krzysztof Sadowik (86 kg, styl wolny) i Jakub Tim (75 kg, styl klasyczny). Goście prowadzili po tych pojedynkach - 14:9. Trzy ostatnie boje należały do gospodarzy. Wygrywają : Sofiya Georgieva (75 kg), Mateusz Filipczak (125 kg, styl wolny) i Łukasz Fafiński (98 kg, styl klasyczny). Szczególnie podobał się publiczności styl zwycięstwa Mateusza Filipczaka. Pewne, przemyślane akcje techniczne wzbudziły również uznanie w oczach sędziego głównego meczu-Artura Michalkiewicza. Mateusz Filipczak został wybrany MVP meczu.

Mecz zakończył się zasłużonym zwycięstwem gospodarzy. Zwycięstwem, wywalczonym w trudnym, wyrównanym boju. Zawodnicy obu ekip pokazali, że szanują swoja publiczność. Byliśmy świadkami walk pełnych sportowej ambicji, stojących na wysokim poziomie sportowym. Publiczność w zgierskiej hali MOSiR i przed ekranami TVP Sport, z pewnością jest usatysfakcjonowana z poziomu i dramaturgii zapaśniczego widowiska, jakim był mecz Boruta-Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz & Radom z LOTTO Zapasy Bydgoszcz. Drużyna gospodarzy pokazała, że mierzy w finał PWPW KLZ. LOTTO Zapasy Bydgoszcz, to drużyna, która pokazała, że sportowa ambicja i zaangażowanie w tworzenie zespołu ligowego przynosi efekty. Bydgoskie Kozły bodą coraz skuteczniej, w przyszłym sezonie będą jeszcze mocniejsze.

MVP : MATEUSZ FILIPCZAK

Sędzia główny: Artur Michalkiewicz

TABELA WYNIKÓW

Kat. wag.

Boruta – Olimpijczyk Wrestling Team Zgierz& Radom

Zapis walki

Wynik meczu

LOTTO Zapasy Bydgoszcz

53 kg

ROKSANA ZASINA

4:0

4:0

MAGDALENA GŁODEK

65kg

MATEUSZ NEJMAN

0:4

4:4

BARTOSZ STAWINOGA

59 kg

GRZEGORZ RUTKOWSKI

0:3

4:7

MARCIN KUNYSZ

63 kg

TAYBE YUSEIN

4:0

8:7

KAMILA PYŻEWSKA

86 kg

MARCIN MAJKA

1:3

9:10

KRZYSZTOF SADOWIK

75 kg

MICHA L KOŚLA

0:4

9:14

 

JAKUB TIM

75 kg

SOFIYA GEORGIEVA

4:0

13:14

PATRYCJA POCHOWSKA

125 kg

MATEUSZ FILIPCZAK

4:0

17:14

ŁUKSZ DUBLINOWSKI

98 kg

ŁUKASZ FAFIŃSKI

4:0

21:14

MICHAŁ RUS

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.