LALOVIĆ: POLSCE NALEŻAŁY SIĘ TE MISTRZOSTWA

Bartłomiej Czaja, Informacja własna

2017-11-26

Pierwsze w historii mistrzostwa świata do lat 23 właśnie zakończyły się w Bydgoszczy. Wielu trenerów oraz zawodników mówiło, że ta impreza była potrzebna jak "powietrze". - Pomysł tej imprezy wyszedł od Polski, dlatego też zasłużyliście na ich organizację - mówił Nenad Lalović, Prezydent Światowej Federacji Zapasów.

Od 21 do 26 listopada w hali Artego Arena w Bydgoszczy trwały Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Była to pierwsza impreza rangi światowej w tej kategorii wagowej. - Polska jako pierwsza zorganizowała Mistrzostwa Europy do lat 23 w 2015 roku. Wówczas był to duży sukces i to zaważyło również na tym, że to Polska otrzymała mistrzostwa świata do lat 23. Drugi powód to taki, że od Polski wyszedł pomysł organizacji tej imprezy przez to zasłużyliście na nią. Mam nadzieję, że te zawody będą się teraz odbywały co roku. Mamy nawet wybranego kolejnego gospodarza - powiedział Nenad Lalović, Prezydent Światowej Federacji Zapasów.

Przejście od juniora do seniora bywa bardzo drastyczne, często jest to zderzenie ze ścianą z którą nie potrafią sobie poradzić. To często powoduje brak osiągnięć w dalszej karierze. Rywalizacja z rówieśnikami do 23 roku życia pozwala im robić stałe postępy. - To bardzo ważne zawody dla tych młodzieżowców. Kiedy kończy się wiek juniora ma się zaledwie 21 lat. Ciężko w tym wieku rywalizować z najlepszymi seniorami na świecie. Ciało mężczyzny rozwija się do 25 roku życia, stąd ten okres 21, 22 i 23 lata to czas kiedy zawodnicy między sobą mogą wciąż rywalizować i doskonalić swoje umiejętności - zakończył Lalović.