MMŚ W ZAPASACH: POWALCZYĆ O HONOR

Bartłomiej Czaja, Informacja własna

2017-11-26

Przed nami ostatni dzień rywalizacji na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w zapasach. W niedzielę rozdane zostaną medale w czterech kategoriach wagowych w stylu wolnym. Czy biało-czerwoni przełamią złą passę i odnotują przynajmniej jedno zwycięstwo?

W niedzielę liczymy przede wszystkim na dobry wynik Marcina Majki, aktualnego młodzieżowego mistrza Polski w kategorii do 74kg. Zapaśnik ze Zgierza w pierwszej rundzie trafił na mało znanego Greka Kyrillosa Binenmpaoum. W kolejnej rundzie trafi na Chińczyka Wei Wu lub Kazacha Yerkebulan Tileu. Tu poprzeczka będzie już dużo wyższa.

Patryk Ołenczyn (65kg) w pierwszej rundzie trafił na Amerykanina Josepha McKenna. 22-latek zza oceanu w ubiegłym roku przyleciał do Polski, gdzie wystartował w Memoriale Wacława Ziółkowskiego zajmując trzecie miejsce. W kolejnej rundzie poprzeczka będzie postawiona jeszcze wyżej, a rywalem będzie prawdopodobnie Rosjanin Nachyn Kuular, były mistrz Europy juniorów i aktualny wojskowy mistrz świata.

W kategorii do 70kg Kamil Banaszek, który w składzie zastąpił Mateusza Kampika rozpocznie rywalizację od walki z solidnym Mongołem Batbayarem Lutbayarem. Ewentualne zwycięstwo pozwoli mu powalczyć w 1/8 finału ze Szwajcarem Marckiem Dietsche.

Aleksander Wojtachnio (97kg) rozpocznie rywalizację od 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Białorusinem Dzianisem Khramiankou. W ewentualnym ćwierćfinale nasz reprezentant zmierzy się prawdopodobnie z były wicemistrzem świata juniorów i brązowy medalistą mistrzostw Europy, Erikiem Thiele.