MMŚ W ZAPASACH: WOLNIACY NA START

Bartłomiej Czaja, Informacja własna

2017-11-25

Od soboty na matach w Bydgoszczy zaprezentują się zapaśnicy w stylu wolnym podczas młodzieżowych mistrzostw świata. Największą nadzieją podopiecznych Yusupa Abdusalamova jest Kamil Kościółek (125kg), który zaprezentuje się już w sobotę.

Aktualny brązowy medalista mistrzostw Europy do lat 23 w pierwszej walce zmierzy się z solidnym Irańczykiem Aminem Taherim, który jest byłym wicemistrzem świata juniorów. Kamil Kościółek to wielki talent naszej reprezentacji, który z powodzeniem rywalizował już w gronie seniorów wygrywając m.in z trzykrotnym olimpijczykiem, Raresem Chintoanem. W swojej drabince po tej walce może spotkać się z Mongołem Munkhtrem czy też Rosjaninem Magomedamin Dibirov, aktualnym mistrzem Europy juniorów.

W kategorii do 57kg zaprezentuje się Robert Dobrodziej, który w pierwszej rundzie zmierzy się z Kubańczykiem Reineri Andreu Ortega. To będzie jedna z pierwszych walk tego dnia, który rozpoczyna się od godz. 10. Choć Kubańczyk nie ma wielkich osiągnięć na swoim koncie, jednak jak każdy zapaśnik w stylu wolnym z tego kraju będzie niebezpieczny. W kolejnych rundach rywalami mogą być solidni zawodnicy z Kazachstanu czy Mongolii takie jak Ismailov czy Tseveensuren.

Dawid Romanowicz (61kg) rozpocznie rywalizację od 1/8 finału, gdzie zmierzy się z Białorusinem Huseinem Shakhbanau, który w tym roku rywalizował w mistrzostwach świata seniorów w Paryżu.

Od 1/8 finału zmagania rozpocznie Krzysztof Sadowik, który wciąż czeka na rywala. Prawdopodobnie będzie nim Ilya Archaia z Ukrainy, który jest w zasięgu naszego zapaśnika. Kolejnym przeciwnikiem zapaśnika WKS-u Śląsk Wrocław będzie prawdopodobnie Kubańczyk Hernandez.