MMŚ W ZAPASACH: KOLEJNE SZANSE ZAPAŚNICZEK

Bartłomiej Czaja, Informacja własna

2017-11-24

W piątek drugi dzień zmagań zapaśniczek podczas Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Bydgoszczy. Na matach zaprezentują się cztery reprezentantki Polski: Weronika Sikora (48kg), Paula Kozłow (53kg), Agnieszka Król (60kg) oraz Natalia Strzałka (69kg).

Weronika Sikora (48kg) rywalizację rozpocznie od walki z Bułgarką Migleną Selishka, uczestniczką mistrzostw świata w Paryżu oraz aktualną brązową medalistką młodzieżowych mistrzostw Europy.

W kategorii do 53kg reprezentować nas będzie młodzieżowa mistrzyni Polski, Paula Kozłow. W pierwszej rundzie zapaśniczka MKZ Unia Racibórz zmierzy się z Amerykanką Amy Fearnside. W ewentualnym ćwierćfinale rywalkami może być Norweżka Kippernas lub reprezentantka Kazachstanu Nuralim.

Na macie w piątek zaprezentuje się również Agnieszka Król (60kg), która zmagania rozpocznie od walki z Białorusinką Pisarenko, a w kolejnej rundzie czekać będzie aktualna brązowa medalistka mistrzostw Rosji seniorek, Ulyana Tukurenova.

Trudne losowanie miała również Natalia Strzałka (69kg). Brązowa medalistka młodzieżowych igrzysk olimpijskich w Nankin w pierwszej rundzie trafiła na Buse Tosun. 22-latka z Turcji rywalizowała na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro, gdzie w pierwszej rundzie pokonała Agnieszkę Wieszczek-Kordus, a ostatecznie uplasowała się na 7. miejscu.