KLZ: AKS MADEJ WRESTLING TEAM WCIĄŻ NIEPOKONANY

AKS MADEJ WRESTLING TEAM ciągle nie znalazł pogromcy w PWPW Krajowej Lidze Zapaśniczej! Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego po niewiarygodnie emocjonującym meczu pokonali na wyjeździe Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom 17:16. Triumf obrońcom tytułu zapewnił w ostatniej walce Radosław Grzybicki. Dzięki wygranej piotrkowianie praktycznie zapewnili sobie awans do półfinału rozgrywek.

Spotkaniem w Zgierzu aktualni mistrzowie PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej rozpoczynali rundę rewanżową, w której rywalizacja toczy się w innych kategoriach wagowych. Przed meczem piotrkowscy kibice zastanawiali się jak będzie wyglądał skład AKS-u w nowych „wagowych realiach”.

Pierwsza do boju ruszyła Angelika Dytrych, przed którą stanęło bardzo trudne zadanie – konfrontacja z Roksaną Zasiną, brązową medalistką tegorocznych mistrzostw świata. Utalentowana zapaśniczka z Piotrkowa Trybunalskiego przegrała przez tusz i to gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 4:0.

W kolejnej walce Krzysztof Bieńkowski dopiero po czterech minutach przeprowadził punktowaną akcję techniczną. Zdobytej przewagi już jednak nie oddał i pokonał Mateusza Nejmana 6:2.

Następnie po raz pierwszy w barwach AKS MADEJ WRESTLING TEAM zaprezentował się Mariusz Łoś, zastępujący w kategorii 59 kg w stylu klasycznym Dawida Szkodzińskiego, zmagającego się z urazem stawu skokowego. Kontuzja na szczęście nie uniemożliwiła mu wspierania piotrkowskich zapaśników z trenerskiego narożnika. Łoś w konfrontacji z Przemysławem Piątkiem wykazał się wielką ambicją i determinacją, jednak przegrał minimalnie 2:3 po dyskusyjnych decyzjach arbitra.

Przy owacji sporej grupy kibiców z Piotrkowa Trybunalskiego na macie pojawiła się Julija Tkacz. Ukraińska mistrzyni po pierwszej rundzie prowadziła z Taybe Yusein 6:0. W drugiej odsłonie starcia przetrwała napór rywalki i dała gościom drugie zwycięstwo tego wieczora.

W starciu „wolniaków” w kategorii 85 kg Patryk Dublinowski pokonał Dawida Pepłowskiego 9:4 i zaliczył udany pierwszy występ w tym sezonie w piotrkowskiej ekipie. Po pięciu walkach na tablicy widniał rezultat 10:10.

Mateusz Bernatek wystąpił w środę w cięższej kategorii 75 kg i fizyczna przewaga jego rywala była nie do przeskoczenia. Aktualny wicemistrz świata mimo ambitnej walki przegrał z kolegą z reprezentacji Polski, Arkadiuszem Kułynyczem.

W ostatniej walce z udziałem kobiet mogliśmy oglądać Natalię Strzałkę. Utalentowana zawodniczka AKS MADEJ WRESTLING TEAM dzięki udanej akcji w końcowym fragmencie starcia doprowadziła do remisu, odbierając tym samym dwa punkty ekipie Boruta&Olimpijczyk. Jak ważne to były punkty, miało okazać się potem…

Do końca meczu pozostały dwa starcia, a piotrkowianie przegrywali 11:14. Na matę wszedł Zbigniew Baranowski, który w swoim stylu, krok po kroku niszcząc rywala, doprowadził do stanu 15:14 dla gospodarzy, co oznaczało, że piotrkowianie, aby wygrać, potrzebowali zwycięstwa w ostatniej walce wieczoru.

Ta ogromna odpowiedzialność spadła na barki kapitana przyjezdnych Radosława Grzybickiego. Występujący w swojej macierzystej kategorii 98 kg w stylu klasycznym wielokrotny mistrz Polski po raz kolejny dowiódł swojej wielkiej sportowej wartości. Dzięki wózkowi i suplesowi z wyniesienia zapewnił mistrzom PWPW Krajowej Ligi Zapaśniczej zwycięstwo 17:16. Niepokonany w tym sezonie AKS MADEJ WRESTLING TEAM praktycznie zapewnił sobie miejsce w półfinale rozgrywek.

Boruta-Olimpijczyk Zgierz&Radom – AKS MADEJ WRESTLING TEAM 16:17 (małe punkty 31:37)

zapasy kobiet 53 kg: Roksana Zasina – Angelika Dytrych 4:0 (małe punkty 10:0)
styl wolny 65 kg: Mateusz Nejman – Krzysztof Bieńkowski 1:3 (małe punkty 2:6)
styl klasyczny 59 kg: Przemysław Piątek – Mariusz Łoś 3:1 (małe punkty 3:2)
zapasy kobiet 63 kg: Taybe Yusein – Julija Tkacz 1:3 (małe punkty 2:7)
styl wolny 85kg: Dawid Pepłowski – Patryk Dublinowski 1:3 (małe punkty 4:9)
styl klasyczny 75 kg: Arkadiusz Kułynycz – Mateusz Bernatek 3:0 (małe punkty 4:0)
zapasy kobiet 75 kg: Sofija Georgjewa – Natalia Strzałka (J) 1:1 (małe punkty 2:2)
styl wolny 125 kg: Mateusz Filipczak – Zbigniew Baranowski 1:3 (małe punkty 2:5)
styl klasyczny 98 kg: Łukasz Fafiński – Radosław Grzybicki 1:3 (małe punkty 2:6)

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.