KLZ: ZAPOWIEDŹ II KOLEJKI ROZGRYWEK GRUPY 'B'

Sprawdźcie co nas czeka podczas II kolejki spotkań ligowych w grupie 'B' ligi PWPW KLZ.

AZ SUPRA BROKERS WROCŁAW v AZS AWF WARSZAWA
10.10.2017 r. godz. 18.00
HALA SPORTOWA AWF WROCŁAW.
Transmisja KLZ TV.

Mecz we Wrocławiu, zapowiada się jako widowisko szczególnie ważne dla obu ekip. To dopiero druga kolejka rozgrywek. W rywalizacji zapaśniczych drużyn, już na tym etapie walki w grupach, żadna z ekip nie może pozwolić sobie na stratę punktów, jeżeli chce liczyć się w walce o play off. W lepszej sytuacji przed kolejnym meczem na pewno jest ekipa z Wrocławia, która pokonała w Raciborzu drużynę ubiegłoroczny wicemistrzów PWPW KLZ- Unię Racibórz. Wzmocniona wrocławska drużyna po pasjonującym pojedynku odniosła zasłużone zwycięstwo i stała się poważnym kandydatem do walki o medale PWPW KLZ. We wrocławskim teamie znakomite walki stoczyli : Jessica Blaszka ( 48 kg ), Dawid Kareciński ( 66 kg ), Tatyana Kit ( 58 kg), Adela Hanzlickova ( 69 kg) i Minkailov Zamimkhan ( 97 kg ). Pewnym punktem w ekipie gospodarzy zapowiada się też być Łukasz Banak ( 130 kg).

Drużyna z Warszawy, nie przyjeżdża do Wrocławia, by składać broń. Mimo porażki w pierwszej kolejce z Budowlanymi w Łodzi, warszawianie wciąż liczą się w walce o play off . Minimalna porażka 15:17 nie przekreśla ich szans w rewanżu z Budowlanymi i karze kolejnym rywalom czuć respekt, przed silna ekipą AZS AWF Warszawa. W hali AWF Wrocław z pewnością dojdzie do bardzo ciekawych pojedynków. W kategorii wagowej do 48 kg, jedna z najlepszych polskich zawodniczek w tej kategorii wagowej, Anna Łukasiak liczy na zwycięstwo z utytułowaną Holenderką Jessicą Blaszką. Młodzieżowy Mistrz Europy Roman Pacurkowski kontra Dawid Kareciński, to może być walka wieczoru. Młoda multimedalistka młodzieżowych Mistrzostw Europy, Anhelina Lysak i Tatyana Kit (wicemistrzyni Europy i brązowa medalistka Mistrzostw Świata) w kategorii wagowej do 58 kg stworzą równie ciekawe zapaśnicze widowisko. Alla Cherkasova (AZS AWF Warszawa), przegrała swój pierwszy pojedynek w Łodzi. We Wrocławiu olimpijka z Rio de Janeiro, wicemistrzyni Europy, będzie chciała udowodnić kibicom i swojej drużynie, że mogą na nią liczyć w kolejnych ważnych meczach. Rywalką Cherkasovej będzie z pewnością Adela Hanzlickova ( trzykrotna wicemistrzyni Młodzieżowych Mistrzostw Europy ). Kolejny, więc ciekawy pojedynek.

Mecz AZ SUPRA BROKERS Wrocław v AZS AWF Warszawa, będzie meczem walki o każdy punkt. Widowiskiem, w którym nie zabraknie emocji i ciekawych rozstrzygnięć.

KS UNIA RACIBÓRZ v BUDOWLANI ŁÓDŹ
11.10.2017 r. godz. 18.00

Rafako Arena Racibórz
Transmisja KLZ TV

Arena Rafako Racibórz i walka wicemistrzów Polski PWPW KLZ z beniaminkiem ligi drużyną Budowlanych Łódź. Śląscy mocarze, po porażce z drużyną AZ SUPRA BROKERS Wrocław, będą chcieli pokazać swoim wiernym kibicom, że był to wypadek przy pracy. Wciąż silna drużyna z Raciborza, nie może już trwonić ligowych punktów, bowiem straty te mogą mieć przykre konsekwencje w walce o rozgrywki play off. Będąca na fali, po bardzo udanym ligowym debiucie drużyna Budowlanych Łódź, ułatwiać zadania gospodarzom nie będzie. Mecz w Raciborzu zapowiada się więc, jako spektakl walki na najwyższym sportowym poziomie. Mecz, w którym każde rozstrzygnięcie jest możliwe. Szczególnie ciekawie zapowiada się walka w kategorii wagowej do 85 kg, styl klasyczny. O ile trenerzy nie wprowadzą taktycznych zmian, możemy obserwować pojedynek aktualnego Mistrza Polski z kategorii wagowej do 66 kg, Gevorga Sahakyana z Mateuszem Wolnym ( II m MP do 80 kg ). Gevorg Sahakyan ( Budowlani Łódź ), pokazał już wielokrotnie, że nie boi się rywalizacji z cięższymi rywalami, a w Łodzi został nawet MVP meczu. W Raciborzu, z pewnością nie będzie miał łatwego zadania, bowiem Mateusz Wolny to uznana zapaśnicza „firma”. W kategorii wagowej do 48 kg doświadczona zawodniczka gości Madalina Linguraru z Rumunii, będzie rywalizować z ambitną i robiącą stałe postępy Agatą Walerzak. Silnym punktem gospodarzy wydaje się być Białorusin Siarhei Staradup (130 kg ). Goście liczą na doświadczenie i sportową klasę Mistrza Polski (59 kg ) Edwarda Barsegjana. W meczu z Unią wystąpi zapewne w wadze 66 kg. Mecz w Raciborzu to wydarzenie sportowe, które trzeba zobaczyć. Arena Rafako Racibórz czeka na kolejna zapaśniczą ucztę.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.