MŚ: ROKSANA ZASINA NA PEWNO O MEDAL

Redakcja, Informacja własna

2017-08-24

Roksana Zasina niemal bezbłędnie zaprezentowała się w ćwierćfinale mistrzostw świata. Walcząca w kategorii do 53 kg Polka pokonała Amerykankę, Haley Augello na punkty 8-2.

Amerykanka zaczęła od markowania wejść w nogi, jednak nic poza straszeniem Zasiny z tego nie wynikało. Polka spokojnie próbowała złapać solidny uchwyt. Amerykanka w końcu zeszła po nogę Polki, jednak ta doskonale wybroniła akcję, zaszła za plecy i zrobiła wózkowanie, dzięki czemu zdobyła 4 punkty. Minuta za nami i wracamy na środek maty do stójki. Trwa walka o uchwyt za kark, Zasina nieco mniej aktywnie. Amerykanka goni wynik, schodzi po nogę jednak kolejny raz piękny odrzut bioder Roksany Zasiny. Polka odpiera ataki Augello, która próbuje złapać kark naszej zawodniczki. Po dwóch minutach wynik wciąż ten sam i Zasina jakby na wstecznym. Polka ściąga rywalkę za kark, od razu wstaje i Augello próbuje wejść w nogi naszej zawodniczce. Ostatnie sekundy to walka o uchwyt za kark i Polka schodzi na przerwę prowadząc czterema punktami. 

Druga runda zaczęła się od ponownego straszenia Amerykanki, która zanurkowała po nogę. Zasina poradziła sobie z tą próbą, ale nie była już w stanie zajść za plecy. Kolejny raz Augello próbuje zejścia do nogi i znowu Zasina wybrania próbę. Pojawiła się krew na twarzy Amerykanki, a na macie pojawili się medycy. Walka o uchwyt za kark, Amerykanka markuje kolejne wejście w nogi ale Zasina odczytuje te próby bezbłędnie. Świetna defensywa Polki. W połowie rundy Augello znowu schodzi, Zasina wchodzi za plecy i próbuje wózkować. Nie udaje jej się dołożyć dodatkowych punktów za wózkowanie, ale wciąż prowadzi, teraz sześcioma punktami. Miniuta do końca i kolejna próba Amerykanki. Doskonała praca w obronie Roksany Zasiny. Na 45 sekund przed końcem Augello wygarnia nogę Zasiny i wychodzi z nią za matę. Nie ma obalenia, ale Polka traci dwa punkty. 30 sekund do końca i cały czas trwa zmasowany atak Augello. Kolejne wejście w nogi Amerykanki, jednak tym razem Zasina jest na posterunku i znowu zdobywa plecy. Nie udało się wywózkować rywalkę, jednak kolejne dwa punkty an koncie Polki, która ostatecznie wygrywa 8-2.