KLZ: PIOTRKÓW ZE SPEKTAKULARNYM WZMOCNIENIEM

Coraz mocniej wygląda skład mistrzów Polski, AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski na przyszły sezon Krajowej Ligi Zapaśniczej. Po Muradzie Gadzhievie i Zbigniewie Baranowskim do ekipy dołączył Ukrainiec, Zhan Beleniuk, aktualny mistrz świata, Europy oraz wice mistrz olimpijski.

Beleniuk będzie rywalizował w kategorii do 85 kg w stylu klasycznym. Nie ma co ukrywać, jest to potężne wzmocnienie ekipy z centralnej Polski, która jasno daje do zrozumienia, że interesuje ją tylko obrona wywalczonego na wiosnę tytułu. Urodzony w Kijowie 26 latek reprezentuje stołeczny klub Spartak, a jego trenerami są: Witalij Kisllisa, Alieksiej Dorowolskij i Oleg Sazanow. Bieleniuk uprawia zapasy od 9 roku życia. Dwukrotnie był mistrzem Europy, raz sięgnął po brąz i po srebro na tej imprezie. Ma dwa medale z mistrzostw świata: brązowy i złoto, ten drugi z ostatnich mistrzostw świata w Las Vegas. Pochodzący z Krymu zawodnik podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro uplasował się na drugim miejscu. 

Ojciec zawodnika pochodził z Rwandy i zginął podczas wojny domowej. Jak mówi sam Ukrainiec, nie pasuje ani tutaj, ani tam, bo w Ukrainie ma zbyt ciemny kolor skóry, natomiast w Afryce uznaje się, że bliżej mu do człowieka rasy białej niż czarnej. Poniżej prezentujemy jeszcze Ukraińca w akcji.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.