PIOTR KRAJEWSKI O WKS GRUNWALD POZNAŃ

Poznańska drużyna przygotowuje się do w kolejnej odsłony ligi PWPW KLZ. Na jakim etapie przygotowań do kolejnego sezonu jest WKS GRUNWALD Poznań, porozmawialiśmy z menadżerem zespołu Piotrem Krajewskim.

Aktualnie zawodnicy z podstawowego składu drużyny uczestniczą w zgrupowaniach centralnych przygotowując się do startu w Mistrzostwach Świata Seniorów, które odbędą się pod koniec miesiąca sierpnia w Paryżu oraz do Wojskowych Mistrzostw Świata CISM, które zostaną rozegrane w dniach 19-25.09.2017 r. w Kłajpedzie / Litwa. Praktycznie dzień po powrocie z zawodów wojskowych będziemy walczyć swój pierwszy mecz w rozgrywkach ligowych, z autokaru wracającego z Litwy przesiądziemy się do autokaru zmierzającego do Bydgoszczy.

- Zawodniczki, zawodnicy, którzy stanowić będą trzon ekipy WKS GRUNWALD Poznań, na kim opieracie budowę drużyny na II sezon PWPW KLZ?
Piotr Krajewski: Podobnie jak w roku ubiegłym filarami drużyny będą w grupie dziewcząt Iwona Matkowska, Katarzyna Krawczyk, Monika Michalik oraz Agnieszka Wieszczek – Kordus. W grupie wolniaków bracia Radosław i Robert Baran oraz Maciej Balawender. Styl klasyczny  reprezentować będą Tadeusz Michalik i Edgar Babayan.  W sezonie  2017/2018 barwy naszego klubu reprezentować będą również młodzi zawodnicy. Pragniemy aby rozgrywki ligowe były szansą na rozwój i podnoszenie poziomu sportowego naszych młodych wychowanków. Na owoce takiego podejścia przyjdzie nam trochę poczekać, ale  taki kierunek uważamy za najwłaściwszy dla rozwoju zawodników młodego pokolenia.  W bieżącym sezonie nie planujemy spektakularnych ruchów transferowych i będziemy opierać się na zawodnikach krajowych.

- W pana ocenie, czy WKS GRUNWALD Poznań w sezonie 2017/2018 to drużyna, która włączy się do walki o medale PWPW KLZ?
PK: Poprzedni sezon był czasem zbierania doświadczeń zarówno przez organizatorów jak i uczestników. Grunwald zdobył brązowy medal. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale wiemy że stać nas było na troszkę więcej. W pewnym stopniu przyczynił się do tego kalendarz startów KLZ, który kolidował nieznacznie  z zamierzeniami Polskiego Związku Zapaśniczego. W tym roku kalendarz rozgrywek ligowych został wnikliwiej przeanalizowany i ustalony z uczestnikami oraz działem wyszkolenia PZZ, więc podobne sytuacje nie będą miały miejsca i walczyć będziemy w optymalnym składzie.

- Nowy sezon PWPW KLZ, zapowiada się bardzo ciekawie, dwie grupy, rozgrywki play-off, finał-mecz-rewanż. Wasza grupa, to w ocenie wielu sympatyków PWPW KLZ przysłowiowa "grupa śmierci", Wasz plan na wyjście z grupy? Co będzie kluczem do realizacji tego założenia?
PK: Zmienił się system rozgrywania spotkań. Drużyny, które zgłosiły się do  rozgrywek zostały podzielone na dwie grupy. Nasz zespół trafił na mocnych przeciwników. Walczyć będziemy z aktualnym Mistrzem Polski, AKS WRESTLING TEAM Piotrków Trybunalski.  W ubiegłym sezonie drużyna ta pokazała, że bardzo profesjonalnie podchodzi do uczestnictwa w KLZ. Ponadto w naszej grupie walczyć będą jeszcze zespoły ZAPASY Bydgoszcz oraz BORUTA-OLIMPIJCZYK Zgierz &Łódź, są to nowe drużyny i na tą chwilę ciężko powiedzieć jak przygotują się do rozgrywek. Moim zdaniem należy się spodziewać bardzo mocnej rywalizacji w naszej grupie.

- Tradycyjnie już proszę o zapowiedź meczy WKS GRUNWALD Poznań i zachęcenie kibiców, by wspierali w bojach Waszą drużynę.
PK: W imieniu całej drużyny WKS Grunwald- KS Sobieski Poznań serdecznie zapraszam wszystkich sympatyków zapasów do kibicowania i wspierania naszej ekipy podczas rozgrywek. Jak zawsze zorganizujemy  wydarzenie ze wspaniałą oprawą a zawodnicy zapewnią niezapomniane emocje i przeżycia.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.