TWG 2017: TRZY MEDALE W PIERWSZY DZIEŃ Z JU-JITSU

Z trzema medalami reprezentacja Polski zakończyła pierwszy dzień zmagań w ju-jitsu w kompleksie sportowym GEM. Złoto dla biało-czerwonych zdobył Jędrzej Loska.

29-latek nie miał sobie równych w wadze 62 kg, w formule ne waza. Reprezentant Polski wygrał z Jairo Viviescasem Ortizem z Kolumbii, choć rezultat wzbudził nieco kontrowersji. Jeden z sędziów przerwał walkę i wskazał na wygraną Polaka. Obóz kolumbijskiego zawodnika był decyzją wyraźnie zaskoczony, ale ostatecznie ją zaakceptował.

– Medal na The World Games to dla mnie wielki sukces. Z takim wsparciem na trybunach od polskich kibiców było łatwiej o dobry rezultat – cieszył się tuż po walce złoty medalista.

Medalową kolekcję reprezentacji Polski na The World Games 2017 powiększyli jeszcze Maciej Polok i Maciej Kozak. Pierwszy zawodnik wywalczył srebro w kategorii 69 kg w ne waza. Co prawda, Polok w finale zremisował 4:4 z Haidarem Razą Abbasem, ale sędziowie wskazali na zwycięstwo Francuza. – Abbas wygrał zasłużenie. Nie mam prawa mieć pretensji do sędziów, bo rywal był po prostu lepszy – przyznał reprezentant Polski.

Rywala komplementował też Abbas: – To fantastyczna postać. Dzięki niemu jestem coraz lepszym zawodnikiem, bo jego wysoki poziom sprawa, że chcę się rozwijać w tej dyscyplinie jeszcze bardziej – chwalił przeciwnika Francuz.

Z kolei brąz dla biało-czerwonych wywalczył Maciej Kozak, który w pojedynku o trzecią pozycję w kategorii 77 kg, w formacie ne waza pokonał Mohameda Al-Qubaisiego ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Kozak ze swojej postawy podczas The World Games 2017 zadowolony jednak nie był. – Liczyłem na więcej. Przed startem Igrzysk celowałem w złoto. Niestety nie udało się, ale taki jest sport. Niestety nie mogą szczerze przyznać, że jestem zadowolony ze swojego występu – mówił Kozak.

Pozostali zawodnicy zakończyli pierwszy dzień zawodów w ju-jitsu tuż za podium. Swoje walki o brązowy medal przegrały Marta Walotek, Magdalena Giec i Emilia Maćkowiak. To ostatnia zawodniczka po walce o trzecie miejsce przyznała, że sobotnimi zawodami zakończy karierę w ju-jitsu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.