KLZ: WYWIAD Z PAWŁEM GRZYBICKIM

Drużynowy Mistrz Polski PWPW KLZ - AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski u progu kolejnego sezonu ligi. O nastrojach w drużynie i przygotowaniach do kolejnej odsłony PWPW KLZ rozmawiam z p. Pawłem Grzybickim - jednym z menadżerów ekipy Mistrza Polski.

- Drużynowy Mistrz Polski, ekipa AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski, już na progu nowego sezonu, czy jesteście kadrowo jeszcze mocniejszą drużyną?
Paweł Grzybicki: Obecnie kończymy kompletowanie składu. Mamy już podpisane umowy z zawodniczkami i zawodnikami polskimi, trwają też rozmowy z zapaśniczkami i zapaśnikami z zagranicy. Zamierzamy również pozyskać zdolne juniorki i juniorów. Jeżeli chcemy zdobyć tytuł mistrza PWPW KLZ, musimy być mocniejsi niż w poprzednim sezonie.

- Zawodniczki, zawodnicy, którzy stanowić będą o sile piotrkowskich "spartan", na kim opieracie budowę drużyny na II sezon PWPW KLZ?
PG: O sile zespołu decydować będą wszyscy, nie wyróżniamy nikogo. Wszyscy, którzy będą walczyć w AKS Wrestling Team oprócz umiejętności posiadają niezłomny charakter i serce do walki. Każdy pojedynek na macie może zakończyć się naszym zwycięstwem.

- Znając waleczność i sportową ambicję zawodników, cel na drugi sezon ligi PWPW KLZ, macie zapewne jasny i konkretny - obrona tytułu mistrzowskiego. Jak mógłbyś ocenić nastroje w ekipie  przed realizacją tego nie łatwego z pewnością zadania?
PG: Naszą filozofię kompletowania zespołu opieramy na osobowości sportowców. Wybieramy zawodniczki i zawodników, którzy będą integrować się z zespołem i środowiskiem, w którym funkcjonujemy. W czasie walk nastroje muszą być tylko pozytywne, o co zadba Michał Jaworski i kapitan drużyny, Dudek (Radek Grzybicki). My nie bronimy zdobytego tytułu, my chcemy zdobyć tytuł!

- Waszych znakomitych kibiców, zachęcać do aktywnego uczestnictwa podczas meczy AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski raczej nie musimy, czego mogą być pewni Wasi fani przychodząc na zapaśniczą halę, na mecz AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski?
PG: Sukces jaki odnieśliśmy w pierwszym roku funkcjonowania KLZ w dużej mierze zawdzięczamy kibicom. Nie ukrywamy, że zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni ich ilością i zaangażowaniem podczas meczów, zarówno w Piotrkowie, jak i na wyjazdach. Nasi Kibice mogą być pewni, że nasza drużyna będzie walczyć dla nich. Nasza ekipa chce, by Kibice ujrzeli walki stojące na najwyższym sportowym poziomie, walki pełne sportowej ambicji. Chcemy zaprezentować piękno naszej dyscypliny, spektakularność i oryginalność zapasów.

- Czy mógłbyś już teraz powiedzieć, że  znakomite przygotowanie organizacyjne, oprawa meczowa, podczas spotkań ligowych w Piotrkowie Trybunalskim stać będzie na równie wysokim, a może wyższym poziomie ? Czy możecie zdradzić, jakie atrakcje, oprócz z pewnością stojących na najwyższym poziomie sportowym pojedynków zapaśniczych szykujecie dla swoich Kibiców?
PG: Darek Kowalczyk i Marcin Cejnóg szykują kilka zmian i niespodzianek, co powinno spodobać się naszym kibicom. Chcemy udoskonalić spektakl, jaki odbywa się na hali podczas meczu.

 

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.